Чому деякі люди мерзнуть навіть коли тепло. Цьому є 9 причин

Чому деякі люди мерзнуть навіть коли тепло. Цьому є 9 причин

Відповісти однозначно на це питання не так просто.
У регуляції тепла нашого організму беруть участь всі системи і органи під керівництвом трьох – серця, печінки і гіпоталамуса. Печінка за допомогою біохімічних реакцій нагріває кров. Прокачаних серцем, та пробігає по всьому тілу, рівномірно доставляючи тепло в усі його ділянки. Тому судини можна порівняти з трубами батарей центрального опалення.

Причини, за якими вам завжди холодно
Залежно від зовнішньої температури «труби» або розширюються, щоб віддавати зайве тепло за межі тіла (влітку), або стискаються, щоб краще зберігати його (взимку).

Але цей процес може порушуватися під впливом різних захворювань або патологій, які стають причиною постійної «мерзлявості».

 1 – СИНДРОМ САУНИ
Залізодефіцитна анемія або просто недостатній рівень гемоглобіну в крові викликають затримку в доставці кров’ю кисню до внутрішніх органів і тканин.

Організм намагається поліпшити ситуацію кисневого харчування органів, і судини розширюються, щоб посилити кровообіг, тобто ведуть себе так, ніби настала тропічна спека або ви потрапили в сауну. Відповідно посилюється тепловіддача – тіло позбавляється необхідного запасу «опалення» і мерзне.

2 – ЦІ ВАЖЛИВІ ВІТАМІНИ А І Е
Насправді нестача вітамінів А і Е, а також жирів в раціоні теж може призвести до постійної мерзлякуватості навіть у теплу погоду.

Розбалансовує біохімічні процеси в печінці, що відповідають за обігрів крові, – і «батареї» потихеньку остигають.

3 – ПОВНІ ТЕЖ МЕРЗНУТЬ!
Прийнято вважати, що повним людям завжди жарко – адже вони відбувають і пітніють частіше за інших. Насправді серед них теж повно «мерзляків».

Жирові відкладення – не просто сумнівна прикраса, а щільний компресор. Здавлюючи судини, він призводить до звуження кровотоку, а далі все за відомою схемою – неповноцінне харчування внутрішніх органів киснем і спроба судинної системи компенсувати цей недолік. Тепло йде на сторону, людина мерзне.

4 – ЦЯ МАЛЕНЬКА ГОСПОДИНЯ
За регулювання енергетичних процесів в організмі – розподіл запасів енергії, в тому числі і на обігрів – відповідає щитовидна залоза.

Коли її функція знижується (при гіпотиреозі), енергетична «галузь» відчуває дефіцит уваги, процеси порушуються, якісний обігрів стає неможливий. Щитовидка, що працює у півсили, заодно уповільнює обмін речовин. Відповідно гальмується і утворення тепла з отриманих з їжею калорій.

На гормональну причину «мерзлявості» можуть вказувати холодні в будь-який час доби ноги.

5 – КАПІЛЯРИ
Але найчастіше холодні ноги (а іноді і руки) – це ознака порушення периферичного капілярного кровообігу. Обігрів просто не доходить до кінцевих пунктів – в кінцівки. Часто це буває пов’язано з таким станом, як вегетосудинна дистонія (в основному за гіпотонічним типом), причому мерзнути людина починає тим більше, чим сильніше хвилюється, чи перебуває у стресовому стані, або страждає від гіподинамії.

Судинні проблеми, що призводять до зябкості, можуть носити і зовсім інший характер. Наприклад, у нікотинових наркоманів і людей, які страждають на атеросклероз, нерідко виникають спазми.

Вікова «мерзлявість», що змушує людей похилого віку натягувати на себе кілька шарів одягу або ковдр, також пов’язана з погіршенням судинних функцій.

6 – КОЛИ БРАКУЄ ПАЛИВА
Люди, які їдять занадто мало, щодня недобирають свою норму калорій, теж приречені мерзнути. Адже вони елементарно не забезпечують «піч» «дровами» – при відсутності регулярних надходжень калорій організму нізвідки брати енергію.

Якщо людина при цьому худа і мало рухається, вона приречена повільно остигати ще за життя. У неї навіть температура тіла знижується.

7 – ДІАБЕТ
Цукровий діабет виявляється «винен» мало не в будь-якому розладі нашого організму, і постійна мерзлякуватість – не виняток. Першопричиною стають серйозні порушення в обміні речовин і в роботі серцево-судинної системи, але в двох словах все, що відбувається пояснити неможливо. Явною ознакою діабету можна вважати холодні ноги, в яких до того ж пропадає чутливість.

8 – ХВОРОБА РЕЙНО
Існує і специфічний холодовий синдром – хвороба Рейно, який виражається в порушенні артеріального кровопостачання кінцівок. При найменшому емоційному навантаженні, а також під впливом надто холодних або теплих температур у таких людей виникає сильний судинний спазм, що порушує терморегуляцію.

9 – ГІПОТОНІЯ
Постійно знижений артеріальний тиск викликає відчуття холоду. Виною тому занадто млявий тонус судин, через що зменшується потік крові. Що буває потім, ми вже розповідали вище.

Як швидко зігрітися?
Як тільки вас починає морозити, робіть розминку – до тих пір, поки не зігрієтесь.
Ефективно позбавляє від зябкості контрастний душ.
Частіше пийте гарячий чай або курячий бульйон – це допомагає терморегуляції.
Виключіть з раціону міцну каву і алкоголь. Їжте більше кураги, родзинок, гранатів, а також вівсянку.
Пийте не менше 2 л чистої води в добу – це допомагає поліпшити кровообіг.
Не кутайтеся в важкий одяг, краще забезпечте тепло ступням.
Можна насипати в шкарпетки трохи червоного пекучого перцю або змастити ступні перцевою настоянкою.
Якщо дозволяє стан здоров’я, регулярно відвідуйте сауну або турецьку лазню з повним прогріванням всього тіла «до останньої кісточки».
Влітку намагайтеся більше бувати на відкритому повітрі, на сонці, а в ідеалі – на морі.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!