Група вчених з вищого навчального закладу Макгілла, що в Монреалі, попереджає про небезпеку пакетованого чаю, який активно використовується в нашій країні. Найбільше небезпечні так звані “шовкові” пірамідки, які ніяк не пов’язані з даним видом матеріалу, зате їх 100% точно можна віднести до пластику.
У реальності цей прозорий пакетик зроблений з нейлону і поліетилентерефталату (ПЕТ) – один з найпопулярніших видів термопластика.

Світила наукового середовища в рамках експерименту поміщали дані пакетики (без чайних гранул) в воду, нагріту до 95 градусів за Цельсієм. Далі, вони озброїлися потужними мікроскопами, щоб вивчити склад води і самих пакетиків.

Проаналізувавши наявні зразки, вчені повідомили, що в середньому 11,6 млрд мікропластикових (габаритами від 100 нанометрів до 4 міліметрів) і 3,1 млрд нанопластикових (100 нанометрів або менше) частинок виділилися з кожного пакетика в рідину.

Яку небезпеку несуть дані процеси для людини? Говорячи чесно, на сьогоднішній день точно невідомо, які згубні процеси можуть надавати дані частинки. Фахівці продовжують експерименти з тваринами моделями і отримують суперечливі результати.

Для перестраховки все-таки було б не зайвим повністю утриматися від чаю в пакетиках, враховуючи, що цей ароматний напій, приготований в спеціальному заварювальному чайнику, виходить куди смачніше, ніж пакетований.

Але це ще не всі проблеми. У сучасному світі мікропластик можна знайти всюди, а його частинки проникають всередину нашого організму, навіть якщо взагалі людина не вживає чай.

Якщо все ж людина прийме рішення знизити кількість чашок цього напою з використанням чайних пакетиків, але не захоче прибирати його з раціону, то є один вихід – застосовувати бутильовану воду і не доводити її до кипіння.

Вчені висувають версію, що великі дози мікропластика вилуговуються в напій в основному з-за високих температур, що межують з точкою кипіння. Якщо ж проводити нагрів води приблизно до 60 градусів за Цельсієм, то процес виділення шкідливих токсинів значно сповільниться.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!