Дієта для серця: 10 найкорисніших продуктів для судин і нашого серця!

Дієта для серця: 10 найкорисніших продуктів для судин і нашого серця!

Фізичні вправи і правильне харчування – запорука здоров’я нашого серця. Розповідаємо , що потрібно їсти , щоб воно не боліло.

Серцево-судинні захворювання і раніше залишаються найпоширенішою причиною передчасної смерті: на їх «совісті» кожна четверта смерть. Ми зібрали кілька продуктів, які варто їсти частіше, щоб підтримати здоров’я серця – адже саме від здоров’я цього найважливішого органу залежить наше довголіття!

Сало


Так-так, ми не помилилися: жирне, неодноразово вилаявше дієтологами сало – дуже корисний для здоров’я серця продукт. Справа в тому, що більшу частину жирів в салі складають мононенасичені кислоти, які дуже корисні для здоров’я судин і серця, так як «розчиняють» небезпечний холестерин. Так що кілька скибочок сала в день – рекомендована лікарем норма!

Насіння

У 100 г насіння соняшнику міститься 10% добової норми магнію – елементу, необхідного для нормальної роботи серця. Також ці насіння багаті цинком, який також потрібен для здоров’я серцево-судинної системи. А гарбузове насіння багате корисними харчовими волокнами, які знижують обсяг небезпечного холестерину. І магнію в них теж дуже багато: в 65 грамах міститься добова норма цього елемента.

Вівсянка

Вперше знаменита вівсянка була рекомендована як засіб профілактики закупорювання артерій ще 20 років тому і з тих пір численні дослідження тільки підтверджують її корисні властивості. Харчові волокна, якими багатий овес, допомагають знижувати рівень «поганого» холестерину ЛПНЩ, який буквально просочується всередину наших сусідів і осідає на стінках. Так що починайте свій день із порції вівсянки – довше проживете.

Квасоля

Ще одне джерело клітковини, якої в квасолі втричі більше, ніж навіть в вівсянці. Ще одна перевага – антиоксиданти, які допомагають боротися із запальними процесами, також підвищують ризик хвороби серця. Так що їжте страви з квасолі хоча б двічі на тиждень – ваше серце скаже вам «спасибі».

Сочевиця

Як показало одне з досліджень, проведене на мишах, вживання сочевиці здатне нейтралізувати ушкодження, які судини отримують при гіпертонії. Крім того, в чечевиці по-справжньому багато білка і клітковини, а також кальцію, магнію і калію – мінералів, які допомагають тримати під контролем тиск.

Жирна риба

Риба жирних сортів повинна з’являтися на вашому столі не рідше, ніж двічі на тиждень – якщо, звичайно ж, ви всерйоз дбаєте про своє здоров’я і довголіття. Жирні кислоти омега-3, яких особливо багато в рибі, здатні зменшити судинні бляшки і буквально очистити наші артерії – і тим самим буквально врятувати наше здоров’я.

Авокадо

Моно- і поліненасичені жири, які містяться в авокадо, дуже корисні для здоров’я серця: вони здатні знизити рівень поганого холестерину ЛПНЩ і підвищити рівень хорошого холестерину ЛПВЩ. Крім того, в них також дуже багато клітковини, яка необхідна не тільки для нашого здоров’я, але і для красивої фігури.

Фісташки

Горіхи – ще один продукт, який допомагає «прочистити» артерії. По-перше, в них багато жирів, корисних для серця. А, по-друге, в фісташках багато рослинних стеролів, які допомагають не тільки знизити рівень холестерину, але і блокувати поглинання його небезпечним різновидом нашим організмом. Дуже корисні горіхи!

Куркума

Куркумін, антиоксидант, який міститься в цій популярній прянощі, допомагає запобігти накопиченню жирових відкладень і блокування артерій. Куркуму можна додавати в їжу, а можна – в кавові напої або чай.

Кавун

Що відбувається, коли наші судини піддаються тривалому впливу небезпечних чинників – наприклад, підвищеного тиску або «поганого» холестерину? Їх стінки зношуються, стають менш еластичними і перестають нормально функціонувати, через що підвищується ризик інсульту або серцевого нападу. Допомогти може звичайний кавун: у цій величезній ягоді багато цитруллина – амінокислоти, яку організм використовує для виробництва оксиду азоту, в свою чергу необхідного для повернення судинах здорової еластичності. Але не сподівайтеся тільки на кавун, стежте за рівнем тиску!

Джерело

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!