Ліки, які можуть назавжди зіпсувати ваш зір

Ліки, які можуть назавжди зіпсувати ваш зір

Всі знають, що в інструкції до кожного ліків є зловісний пункт «побічна дія». І найчастіше список «побічних дій» до призначеного препарату такий довгий, що і читати страшно. Однак лікарі заспокоюють: той факт, що в цьому переліку є «діарея» або «головний біль», ще зовсім не означає, що вони у вас будуть, – насправді побічні ефекти проявляються не так вже й часто, а якщо і проявляються, то проблема вирішується підбором інших ліків. Але є препарати, які можуть впливати на здоров’я пацієнтів сильніше інших – зокрема, на їх зір. Розповідаємо, які групи аптечних засобів можуть безнадійно зіпсувати зір.
кортикостероїди
Кортикостероїди – це ті самі «гормони», яких так бояться багато з нас. Однак деякі люди, навпаки, використовують гормональні препарати без розбору і рецепта лікаря, вважаючи їх більш дієвими. Медики попереджають: це вкрай небезпечно, так як кортикостероїди дійсно сильно впливають на організм і призначаються тільки в крайніх випадках.
По-перше, їх безконтрольне використання може призвести до розвитку катаракти. При такому захворюванні кришталик стає мутним, і людина перестає чітко бачити навколишні предмети.
По-друге, «гормони» підвищують внутрішньоочний тиск. Найчастіше цим «грішать» очні краплі, але і ті препарати, які приймають перорально, не можна вважати безпечними. Справа в тому, що підвищений тиск може спровокувати пошкодження зорового нерва, що призведе до втрати зору.
По-третє, гормональні засоби здатні викликати екзофтальм, або витрішкуватість. Це буває через те, що м’язи, які відповідають за рух очного яблука, набрякають, і тоді очей випинається вперед.
 антигістамінні

Алергіки часто використовують антигістамінні препарати, але більшість забувають, що їх повинен призначати лікар, а самолікування може завдати шкоди здоров’ю. Антигістамінні препарати теж підвищують внутрішньоочний тиск, а значить, загрожують вам повною втратою зору. І особливо небезпечні вони для людей, у яких вже є глаукома. Тому порада така: уважно читайте інструкції і консультуйтеся з лікарем, перш ніж пити ліки від алергії.

Ліки від аутоімунних захворювань
Іноді в якості ліків від аутоімунних захворювань – наприклад, вовчака або артриту – приймають протималярійні препарати. Обережно: багато з них шкідливі для сітківки ока, особливо якщо ви вже страждаєте якимись офтальмологічними недугами.
 
психотропні препарати
Пошкодити сітківку можуть і деякі нейролептики. Тому якщо лікар-психіатр запитує вас про інші проблеми зі здоров’ям, будьте гранично чесні. Від цього буде залежати те, який препарат він вам призначить.
Хто в групі ризику:
Найбільше від ліків ризикують постраждати люди, у яких вже є глаукома або цукровий діабет. Тому пацієнти з цими захворюваннями повинні особливо уважно читати інструкції до ліків, чітко слідувати вказівкам лікаря і докладно розповідати йому про всі свої «болячки».

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!