Багатьом з нас важко почати день без чашки кави, адже він не тільки допомагає нам прокинутися, але і дає неабиякий імпульс енергії. Але чи знаєте ви, що відбувається з вашим тілом, коли ви п’єте каву кожен день?

1. Кава робить вас розумнішими.

Ви починаєте день з кави і шматочка солодкого? Дослідження показали, що це може поліпшити ваші здібності, допомогти мозку зосередитися і поліпшити пам’ять. Дослідники з університету Барселони показали, що мозок працює більш ефективно, коли знаходиться під впливом кофеїну і глюкози.

2. Кава робить вас щасливішими.

Чашка кави вранці дає вам заряд енергії і допомагає прокинутися. Але чи знаєте ви, що кава також може зробити вас щасливішими? За словами вчених, вживання більше однієї чашки кави в день знижує ризик депресії завдяки антиоксидантам, які знаходяться в ній.

3. Кава захищає вас від діабету.

Великомасштабне дослідження показало, що люди, які п’ють 7 (!) чашок кави в день, знижують ризик розвитку діабету на 50% в порівнянні з людьми, які п’ють тільки 2 чашки.

4. Кава захищає від хвороби Альцгеймера.

Італійські вчені вважають, що каву необхідно пити для захисту від погіршення пам’яті. Рівно одна чашка кави в день стримує хворобу Альцгеймера, але якщо ви п’єте занадто багато кави, замість цього ризик помірного когнітивного розладу подвоюється.

Дослідники відзначають, що кофеїн не запобігає хворобі Альцгеймера і недоумство, але тримає захворювання під контролем.

5. Кава знижує ризик серцево-судинних захворювань.

Якщо ви стурбовані своїм серцево-судинним здоров’ям, можете спробувати пити по 3 чашки кави в день. Вчені вивчили кореляцію між серцевими аритміями і споживанням кофеїну у 230 000 випробовуваних. Серед тих, хто регулярно пив каву, ризик фібриляції передсердь був значно менше, ніж у тих, хто пив каву рідко.

6. Кава захищає від паркінсонізму.

Відомо, що кава забезпечує певний захист від хвороби Паркінсона. Дослідники з Університету Лінчепінга в Швеції також виявили генетичний варіант, який забезпечує захист від хвороби Паркінсона, особливо якщо ви п’єте багато кави.

7. Кава робить вас більш дружелюбним.

Американські дослідники провели експеримент. Піддослідним подавали або чашку кави, або холодний напій перед тим, як представити незнайомцеві. Результат? Ті, хто отримав каву, були більш доброзичливі до незнайомця і щасливішим під час зустрічі з новим знайомим.

8. Кава може захистити від раку.

Деякі дослідження показують, що кава може знизити ризик розвитку раку, хоча це ще не доведено.

Серед іншого, одне дослідження показало, що у жінок, які пили більше чотирьох чашок кави в день, на 22% знизився ризик розвитку раку матки порівняно з тими, хто взагалі не пив кави.

9. Кава може врятувати вашу печінку.

Вчені спостерігали, як дві чашки кави можуть вплинути на людей, які страждають на цироз, тобто на погану функцію печінки. В цілому були об’єднані дев’ять досліджень і 430 000 учасників. Висновок полягав у тому, що ті, хто п’ють каву були краще захищені від цирозу, особливо серед тих, хто вживав алкоголь.

За матеріалами

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!