Цікаві факти про хропіння. Чому люди хроплять?І як цього позбутися?
Чому люди хроплять?
Хропіння – на перший погляд не несе за собою страшних наслідків. Більш небезпечним є апное сну – короткочасна зупинка дихання уві сні. Але багато жінок вважають, що хропіння їх чоловіків з роками виводить їх із рівноваги та руйнує хороші відносини між подружжям. Чому деякі люди хроплять, а інші ні? Ті, у кого є збільшені мигдалини або надмірна вага навколо шиї більш схильні до хропіння. І структурні причини, такі як форми свого носа або щелепи також можуть викликати процес хропіння. Сам звук храпу є результатом звуження дихальних шляхів людини, який викликає вібрацію в горлі.
Таким чином, незалежно від того, що конкретно викликає хропіння саме у вас, не варто забувати, що саме цей процес може бути сигналом про те, що у вашому організмі виникли певні порушення нормального функціонування.
Що викликає хропіння?
- вживання алкоголю
- приймання седативних препаратів: снодійні, ліки від застуди або антигістамінні препарати
- сон на надмірно м’якій або великій подушці
- сон на спині
- надмірна вага
- втома
Закупорювання дихальних шляхів також можуть бути викликані деформаціями горла чи носа, наприклад, надмірно довге м’яке піднебіння або язичок (кулоноподібна форму тканини в задній частині горла), відхилення носової перегородки.
Часто у дітей збільшені мигдалини викликають хропіння. Будь-яка хвороба, яка провокує звуження бронхіальних дихальних шляхів, особливо, астма , може призвести до обструкції і хропіння. Куріння, яке подразнює дихальні шляхи, також може спричиняти хропіння.
Які методи лікування хропіння?
Ось 8 порад, які можуть допомогти зупинити хропіння.
- Не вживати алкоголь протягом 3-х годин перед сном.
- Уникайте вживання снодійних та інших седативних засобів. Незважаючи на те, що вони допомагають вам заснути, ще й можуть розслабити м’язи шиї, що робить ваше хропіння гіршим.
- Кинути курити. Куріння викликає закладеність дихальних шляхів і є головною причиною хропіння.
- Якщо ви набрали зайву вагу, постарайтеся схуднути за допомогою вправ та дієт.
- Якщо у вас є алергія, спробуйте усунути алергени в спальні: позбутись домашніх улюбленців, а також регулярно прати постільну білизну в гарячій воді, щоб видалити домашні пилові кліщі і будь-які спори цвілі.
- Спати на боці, а не на спині. Щоб під час сну не забувати, що потрібно спати на спині можна пришити кишеню на задній стороні піжами і засунути туди тенісний м’яч. Це дозволить зробити його незручним для вас, щоб лежати на спині – і ви підсвідомо обернетесь на бік.
- Спробуйте спати без подушки. Подушки можуть сприяти обструкції дихальних шляхів, згинаючи шию нерівно.
- Регулярно зволожуйте повітря, оскільки, якщо повітря в спальні дуже сухе, це теж змушує вас хропіти.