У вас терпнуть руки ночами? Це не вік!

У вас терпнуть руки ночами? Це не вік!

Багатьом людям, особливо представникам більш старших вікових груп, знайоме відчуття поколювання, «повзання мурашок», незручності, оніміння в руках, особливо по ночах. Однак симптом може спостерігатися в будь-якому віці. Основний і найчастішою причиною, по якій німіють руки ночами, є шийний остеохондроз або відкладення солей в шийному відділі хребта. Недуга цей зустрічається у 70% населення у віці старше 50 років, але процес починається вже після подолання 30-річного рубежу. Зараз все частіше можна зустріти остеохондроз і у підлітків.

Серед інших причин неприємних відчуттів в руках виділяють хвороби серця і кровоносної системи, атеросклероз, атеротромбоз судин, цукровий діабет, гіпертонічну хворобу, поліартрит дрібних суглобів, запалення в самих нервах, нестача вітамінів групи В. За відсутності будь-якої патології оніміння в руках може виникнути при неправильно підібраній подушці або нефізіологічному положенні тіла і, перш за все, рук, під час сну. Багато хто має звичку спати з закинутими вгору або підкладеними під голову руками, що ускладнює кровообіг у верхніх кінцівках.

 Найчастіше німіє будь-яка частина руки, що повністю залежить від причини хвороби:

1. Шийний остеохондроз, спондильоз, грижа або протрузія міжхребцевих дисків шийного відділу хребетного стовпа, особливо коли патологічний процес локалізується в нижніх шийних сегментах. Саме з цієї частини спинного мозку виходять нерви, що йдуть до рук.

При поширеному патологічному процесі нижньошийного відділу розташування оніміння може бути різним. Головний біль при шийному остеохондрозі – теж не рідкість.

2. Синдром зап’ястного каналу – здавлення нервів, що йдуть до кисті, у вузькому каналі, утвореному кістками зап’ястя. Виникає при тривалій діяльності, пов’язаної з однотипною навантаженням на кисті (робота за комп’ютером, гра на музичних інструментах, складання деталей, конвеєр). При цьому спостерігається оніміння всієї кисті або її частин строго нижче зап’ястя, іноді спостерігається оніміння пальців рук.

3. Поліартрит дрібних суглобів кисті. Тут характерно наявність проявів лише в пальцях.

4. При патології плечового або ліктьового суглобів симптоми будуть виникати в нижніх відділах верхньої кінцівки.

5. Цукровий діабет та інші порушення обміну речовин (хвороби печінки, нирок, ендокринна патологія). Сюди ж можна віднести і зловживання алкоголем і нікотином, так як механізм розвитку патології дуже схожий.

6. При гіпертонічній хворобі німота рук по ночах з’являється тільки при підвищеному рівні кров’яного тиску.

7. Особливе значення має оніміння рук при захворюваннях серця. Тут слід звертати увагу на те, яка саме рука німіє. При виникненні неприємних відчуттів у правій руці, це з великим відсотком ймовірності можна «списати» на шийний остеохондроз. А ось оніміння лівої руки може бути ознакою серйозних проблем з серцем, таких як стенокардія або інфаркт. Якщо оніміння лівої руки виникло раптово, особливо вночі, і не проходить протягом години, звернення до лікаря обов’язково.

 Спробувати усунути всі можливі фактори:
замінити подушку;

вибирати більш зручну позу для сну, часто міняючи положення, щоб не давати судинам пережимання;
виключити вживання алкоголю і нікотину, особливо на ніч;
не займатися перед сном роботою, пов’язаною з навантаженням на руки.

 Вправи при виникненні оніміння рук по ночах:
не встаючи з ліжка, лягти на спину і витягнути руки вгору, згинати й розгинати пальці 50 разів, потім покласти руки вздовж тіла і повторити вправу;
обертальні рухи в зап’ястях;
встати і зімкнути руки за спиною в замок, спробувати підняти їх якомога вище;
в легких випадках досить просто струснути руками.

Розслабити напружені шийні м’язи можна легким самомасажем перед сном і протягом дня. Досить просто розтирати шию долоньками, можна при цьому користуватися протизапальними мазями (найз, фастум гель).

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!