Важкий портфель школяра шкодить його здоров’ю

Важкий портфель школяра шкодить його здоров’ю

Вже доведено, що близько 80% дітей носять в школу дуже важкі портфелі. Погоджуся з тим, що дуже часто батьки купують своїм дітям портфелі, які в чистій вазі вже можуть досягати до 1-1,5 кг. Вони не вибираються за якістю і легкості, з наявністю ортопедичної спинки, а в основному по дизайну.

Також іноді вибір дітей зупиняється на портфелях з одною шлеєю, що дуже погано позначається на хребті. Інша сторона таких покупок може складатися і в ціновій політиці, що теж на даний момент досить важливо для середньостатистичної сім’ї. Дорогий і фірмовий шкільний портфель може купити не кожен.

хороший портфель

Портфель повинен бути схожим на рюкзак і мати дві шлейки, що б розподілити загальну вагу на два плеча дитини. Обов’язкова наявність щільної ортопедичної спинки. Шлейки в області плечей теж повинні бути з ущільненнями. Такий портфель правильно розподілить загальна вага по всій області спини, а не тільки на плечі. Слідкуйте, щоб він був досить легким.

важкий портфель
У кожної дитини, яка ходить в школу, вага портфеля перевищує норму, згідно законодавства України. Не залежно від того, до якого класу ходить дитина, загальна вага шкільного портфеля досягає від 6 до 9,5 кг. Доведено, що найважчі портфелі в школу носять школярі середнього шкільного віку. Трохи краще справи йдуть у початкових класів. Їх портфелі в школу просто носять батьки.

 Яку вагу шкільного портфеля повинен бути
Вага портфеля не повинен бути більше 10% від загальної ваги дитини. Дивлячись на школяра, який в напівзігнутому стані йде в школу, ми розуміємо, що ця норма далека від істини.

Як полегшити важку ношу?

  • В першу чергу, разом в дитиною переглянете наявність портфеля. Іноді діти носять багато непотрібних для уроків предметів. Іноді просто забувають щось викласти.
  • Можливий варіант домовиться з сусідом по парті, про взаємну допомогу. Кількість шкільних підручників можна розділити на двох.
  • Є ще дорогий варіант. Купити ще один комплект підручників, яким ваша дитина буде користуватися вдома, а бібліотечні екземпляри залишати в школі. (Погоджуся, підходить не кожному).
  • Зараз є можливість скачати всі підручники в електронному вигляді. Якщо у вас є планшет і ви не боїтеся дати його дитині на період уроків, можете завантажити всі підручники і

в такому випадку, портфель вашої дитини однозначно втратить пару кілограм.

  • Є ще варіант, на батьківських зборах написати спільну заяву на ім’я директора про перегляд розкладу для дітей класу. Зараз можна зробити парні уроки в один день, в результаті чого, ваша дитина не буде носити 6 книг, а тільки 3. Як варіант можна спробувати, головне ваше бажання і наполегливість.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!