Він був прикутий до ліжка 11 років, але потім придумав собі операцію і вилікував сам себе

Він був прикутий до ліжка 11 років, але потім придумав собі операцію і вилікував сам себе

Дугу Ліндсі був 21 рік, коли його світ просто провалився. У перший же день останнього курсу університету, де хлопець вивчав біохімію, він повернувся додому і раптово впав, як підкошений.

Це було в 1999 році. Незабаром його симптоми стали сильними і невиліковними. У нього частішало серцебиття, він постійно відчував слабкість і запаморочення. Ліндсей міг пройти не більше 15 метрів і простояти на ногах не довше кількох хвилин.

Наступні 11 років він провів прикутим до ліжка, намагаючись розгадати таємницю своєї загадкової хвороби.

Лікарі розводили руками. Ніякі процедури не допомагали. І в кінці кінців Ліндсей зрозумів: якщо він хоче повернути своє життя, йому доведеться робити це самому.

Подальші події вразили медичний світ.

Хвороба Ліндсея явно передалася йому у спадок. Коли йому було 18 місяців, його мати настільки ослабла, що не могла брати його на руки. Коли йому виповнилося 4 роки, вона вже не могла ходити.

Вона проводила все життя в ліжку. Медики не змогли поставити точний діагноз. Їм було ясно одне: захворювання якось пов’язано зі щитовидною залозою.

Та же недуга вразила і тітку Ліндсея, яка ослабла настільки, що не могла навіть зав’язати собі туфлі.

Ліндсей з головою занурився в медичну літературу, маючи намір знайти відповіді. Він консультувався з фахівцями з ендокринології, неврології, лікування внутрішніх хвороб. Коли у одного з лікарів закінчилися ідеї, він направив Ліндсея до психіатра.

Тоді Ліндсей остаточно усвідомив, що доведеться вирішувати проблему самостійно.

Ще в коледжі він знайшов викинутий кимось 2200-сторінковий підручник ендокринології, сподіваючись зрозуміти, що не так з його матір’ю. Там він знайшов важливий абзац про те, що розлади наднирників можуть нагадувати розлади щитовидки.

Він вирішив, що проблема саме в надниркових залозах – залозах, розташованих над нирками з боків черевної порожнини.

Вивчивши безліч медичних підручників, Ліндсей висунув гіпотезу, що цілий клас захворювань автономної нервової системи може існувати поза звичних категорій, відомих більшості ендокринологів та неврологів.

Він купив комп’ютер, заручився підтримкою одного вченого і взявся за роботу. У підсумку він діагностував захворювання, в існування якого лікарі не вірили.

Про свої відкриття він доповів на науковій конференції, викликавши фурор в медичних колах.

Справа в тому, що численні аналізи та обстеження не могли виявити в його організмі ніяких порушень. Ліндсей почав підозрювати, що в його надниркових є щось, що має ефект пухлини, при цьому не будучи нею.

У 2006 році обстеження показало, що його наднирники «яскраво світяться», розповідає Ліндсей. Ця аномалія вписувалася в його нову теорію.

Нарешті він поставив собі діагноз: двобічна надниркова медуллярная гіперплазія.

Говорячи спрощено, це означає, що мозковий шар (внутрішня частина) наднирників надмірно збільшився і став діяти як пухлина. Наднирники Ліндсея виробляли занадто багато адреналіну.

Експерти сумнівалися в точності діагнозу. Але лікар, який Ліндсею допомагав  ручився своєї солідною репутацією – і до нього прислухалися.

У медичній літературі Ліндсей знайшов всього 32 описаних випадки двосторонньої надниркової медуллярної гіперплазії.

Він прийшов до простого висновку: якщо видалити мозковий шар з його наднирників (приблизно як розрізати варене яйце і видалити жовток), то він піде на поправку. Для цього йому довелося придумати власну операцію.

Він написав 363-сторінкову доповідь з пропозицією першої в історії надниркової медуллектомії – операції з видалення мозкового шару з надниркових залоз.

Наступні 18 місяців він шукав хірурга, який би погодився цю операцію зробити. У вересні 2010 року Ліндсей ліг на операцію, в ході якої хірург успішно видалив мозковий шар одного з його наднирників.

Через 3 тижні Ліндсей вже міг сидіти на стільці до трьох годин підряд. До Різдва він уже міг ходити по півтора кілометра, залишаючи інвалідне крісло в будинку.

Але одужання йшло повільно. У 2012 році йому зробили аналогічну операцію на другому наднирнику. Через рік він з друзями полетів на Багами. До цього він жодного разу не бачив океану.

До початку 2014-го Ліндсей перестав приймати більшу частину підтримуючих ліків, від яких залежав 11 років.

Дуг Ліндсей зробив неймовірне: врятував сам себе. На жаль, врятувати матір він не встиг: вона була вже занадто слабка, щоб перенести операцію, і померла в 2016 році.

16 років по тому Дуг Ліндсей нарешті закінчив університет, отримавши ступінь з біології.

Сьогодні йому 41 рік. Він виступає з лекціями, займається біомедичними дослідженнями і прекрасно себе почуває. А головне – не втрачає віри в себе і в людські можливості.

За матеріалами

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!