Видалення сірчаних пробок в домашніх умовах

Видалення сірчаних пробок в домашніх умовах

Сірчані пробки в слухових проходах – це накопичення сірки, яка не відвернулась цілком природним чином. У великих обсягах сірка  створює дискомфорт у вусі. Може виникати шум, гірше чути.

Фізіологічно вухо влаштовано так, що сірка видаляється самостійно, коли людина жує або говорить. Тому ми повинні тримати в чистоті тільки вушну раковину, зовнішню її частину. Багато хто вважає, що чим глибше вони проникають в слуховий прохід, тим чистішими будуть вуха, застосовуючи при цьому ватяні палички, які, навпаки, призводять до ущільнення сірки, проштовхуючи її глибше у вухо.

Також причиною утворення сірчаних пробок можуть бути різні захворювання (дерматит, отит, екзема), підвищений вміст в повітрі пилу, вологи, регулярне використання навушників і слухових препаратів.

Якщо вас переслідує відчуття довго не проходить закладеності вуха (вранці або після прийняття ванни), шуми, відчуття того, що власний голос віддається у вухах, значить пора позбутися сірчаних пробок.

Звичайно, найкращий варіант – це похід до ЛОР-лікаря.
Але якщо ви впевнені на всі 100%, що у вас сірчані пробки, то можна спробувати позбутися від них народними засобами.

Для того, щоб позбутися від вушної пробки, потрібно зробити кілька послідовних дій:

1) Розм’якшити сірку:
– піпетка
– ватний тампон
– гліцерин
– 3% перекис водню
– рослинна олія

Змішати в рівних частинах гліцерин, перекис водню і будь-яку рослинну олію. Досить 4-5 крапель, розігрітого до кімнатної температури.

Проблемне вухо при нахилі голови має перебувати зверху. Для закапування вільною рукою треба відтягнути край вушної раковини трохи вгору і назад. Після проведення процедури, краще робити на ніч, в прохід відразу ж закладається ватний тампон.

2) Промивання: – 10мл перекису водню – шприц .Вранці поступово заповнити слуховий прохід перекисом до тих пір, поки вона не почне переливатися через край вуха. Після цього промивання припинити і спокійно полежати на боці 15-20 хвилин. Робити це треба не самому, а попросити когось із близьких. Якщо побоюєтеся гострої голки, то після набору в шприц перекису, зніміть голку з наконечника і повільно заповніть зовнішній слуховий прохід.

3) Видалення сірчаної пробки:
Щоб остаточно відбулося видалення сірчаних пробок досить струмені теплої води під напором. Для цього можна використовувати душовою шланг без насадки-розпилювача. Починаючи з деякої відстані, струмінь води треба поступово наближати до вуха, поки його не торкнеться край шланга. Робити декілька заходів.

Якщо полегшення не настало, значить треба, обов’язково, звернутися до фахівця.

Народні засоби:
1) Тепла мигдальна (кунжутна, конопляна, оливкова) олія – 5-7 крапель на ніч.

2) Печена цибуля, фарширована насінням кропу – 3-4 краплі соку на ніч. Вушний прохід закрити ватним тампоном з вазеліном.

Рецепт приготування цибулі: зрізати верхівку цибулини в лушпинні так, щоб вийшло поглиблення, засипати в нього насіння кропу і відправити загорнуту в фольгу цибулину в духовку запікатися до появи коричневого соку.

3) Спринцювання содою або сіллю – в 50 мл теплої води розчинити 1 чайну ложку соди або кухонної солі.

Не можна застосовувати для видалення пробки шпильки, зубочистки і т. д.

Перед застосуванням проконсультуйтесь з лікарем!

Джерело

 

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!