Люди, у яких є проблеми зі сном, можуть бути більш схильні до розвитку інсульту і серцевого нападу (інфаркту), а також інших захворювань, пов’язаних з ураженням серцево-судинної системи, а також судин головного мозку. Так заявляють китайські вчені, які опублікували дані своїх досліджень у журналі Neurology.

Як безсоння викликає інфаркт і інсульт?

В ході досліджень, дослідницька група з Пекінського університету на чолі з доктором медичних наук Ліммінгом Лі виявила 3 ​​основних симптоми, які можуть вказувати на підвищений ризик розвитку важких серцево-судинних захворювань у здорових людей.

Наші результати показують, що якщо ми зможемо виявити людей, у яких є проблеми зі сном, то можливо ми зможемо зменшити кількість випадків інсульту, серцевих нападів та інших хвороб. – каже провідний автор роботи Лімінг Лі.
У дослідженні взяли участь 487 200 чоловік із середнім віком 51 рік. Учасники не мали в анамнезі даних про інфарктах, і інсультах, а також інших подібних захворюваннях. Учасників опитували, чи були у них будь-які прояви одного або декількох трьох симптомів безсоння принаймні три рази в тиждень: проблеми з засипанням або тривалістю сну, пробудження занадто рано вранці, проблеми з концентрацією уваги протягом дня через те, що людина погано виспалася. В цілому 11% людей зазнавали труднощів із засинанням або сном, 10% повідомили, що прокидалися занадто рано, а 2% зазнавали труднощів з концентрацією протягом дня. З усіх респондентів приблизно половина мала всі 3 симптоми. Потім, за всіма людьми спостерігали в середньому близько 10 років.

 

 

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!