Якщо ви схильні до забудькуватості, то напевно, турбуєтеся про це. Але даремно. Чому? Насправді забудькуватість є ознакою того, що ваш мозок функціонує краще, ніж ви думаєте. Це доведено дослідженнями, опублікованими ще в 2017 році в Neuron.

Забудькуватість не завжди пов’язане з певними захворюваннями, такими як деменція або хвороба Альцгеймера. Це швидше свідчить про те, що ви – розумна людина.

Команда дослідників з Університету Торонто і лікарні SickKids вирішили довести це. Вони намагалися знайти зв’язок між забудькуватістю, здоров’ям і функціонуванням мозку.

Так, виявляється, ми повинні забувати деяку інформацію і очищати місце для нових подій і обставин. Мозок споживає багато енергії, коли ви завантажуєте його новою інформацією. Це означає, що ваш мозок повинен забути непотрібну інформацію, щоб надати пріоритет новій.

Якщо ви забуваєте прості речі, наприклад, де залишили ключ або дату зустрічі, це не є серйозною проблемою. Це може трапитися з ким завгодно, і це не означає, що ви страждаєте від втрати пам’яті.

Що стосується патологічних ознак порушення пам’яті, про них свідчить те, що ви:

  • завжди забувайте про повсякденні речі;
  • забули ім’я або місце проживання батьків;
  • забули номер будинку;
  • забули, про що хотіли сказати, посеред розмови;
  • забули важливу інформацію з попередніх розмов;
  • відчували себе загубленим в місцях, які ви знаєте.

Це нормально, якщо ви щось забуваєте, тому не переживайте про це. Наш розум часто перевантажений, що ускладнює запам’ятовування простих речей. Однак, якщо у вас спостерігається щось зі списку, наведеного вище, негайно зверніться до лікаря.

За матеріалами

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!