Життя без пігулок: як вилікувати підшлункову залозу та підтримувати її здоров’я
Підшлункова залоза знаходиться між шлунком і дванадцятипалою кишкою. Одна частина підшлункової залози виділяє харчові ферменти для перетравлення білків, жирів і вуглеводів, а інша виділяє інсулін, який знижує рівень глюкози в крові.
Часто біль в лівому підребер’ї може свідчити про захворювання підшлункової залози.
Як працює підшлункова залоза?
Захворювання підшлункової може з’явитися в будь-якому віці і напряму залежить від способу життя. Часто біль в зоні підшлункової залози може турбувати після свят, коли весь організм перевантажився від великої кількості шкідливих страв та алкоголю. Проблеми з підшлунковою залозою проявляються нападами гострого болю, які час від часу повторюються.
Біль часто виникає через те, що у вузькому протоку, який впадає зі жовчного міхура в 12-палу кишку, застигає ферментний сік.
Причин проблем із підшлунковою залозою може бути безліч:
випито багато алкоголю;
через хвороби жовчного міхура і 12-палої кишки;
після операції занесена інфекція;
тривале застосування антибіотиків;
анатомічні особливості (звуження протоки);
наявність паразитів;
спадковість.
Як вилікувати підшлункову залозу та підтримувати її здоров’я?
У цьому допоможуть натуральні соки та ягоди.
Морквяний сік.
Випивайте кожного ранку по 200 мл свіжого морквяного соку. Запам’ятайте основне правило: сік випивайте протягом 15 хвилин після приготування. Магазинні соки використовувати не можна. Додайте до соку 1 ст. л. вершків для того, щоб каротин засвоївся організмом. Курс лікування: циклами – 2 через 2 тижні.
Гарбузовий сік.
Гарбузовий сік також є дуже корисним для нашого організму. Слід пити кожного дня натщесерце по 100 мілілітрів.
Сироватка.
Цей засіб слід пити час від часу в необхідній вам кількості. Для приготування сироватки в домашніх умовах необхідно взяти 1,5 свіжого коров’ячого молока, залишити його на всю ніч в теплому місці. Отриману масу перекладіть в каструлю з емальованим покриттям та прогрійте на слабкому вогні.
Далі потрібно акуратно перелити продукт в друшляк, покритий медичною марлею, залишити стікати. З такої кількості молока сиру вийде мало, а ось сироватки вийде достатньо.
Чорниця.
Чорницю потрібно їсти протягом року. Взимку можете вживати заморожені ягоди, перетерті зі сметаною та цукром.
Якщо вас турбують сильні болі, то зверніться до лікаря.