Головний секрет у вихованні дітей, на який ви витратите 5 хвилин в день

Все турботливі батьки хочуть виховати своїх дітей успішними особистостями. Серед сотень методик відомих і не дуже педагогів і психологів, складно вибрати просту і відповідну саме вам.

Але цей спосіб, який використовує звичайна мама Таїсія Кудашкіна, перетворює виховання дітей в дивну пригоду. Завдяки цьому методу, дитина стає впевненою у собі, дисциплінованою, вчиться зосереджуватися на важливих, а головне, позитивних речах. І це ще далеко не всі позитивні моменти. Головна принадність цього методу – він займає всього кілька хвилин в день.

Отже, що ж треба робити, щоб перетворити свою дитину на щасливу людину?

Простий рецепт щастя від креативної мами

Таїсія Кудашкіна кожен день записує в щоденник п’ять досягнень своїх дітей. Спочатку було зовсім непросто згадати вчинки, якими можна було б похвалитися. Але потроху через все «не знаю», «не хочу» і «не можу» метод став працювати і приносити результати. У цьому способі є купа позитивних ефектів.

Це сторінка з щоденника маленької дочки. Для когось це просто смішні дитячі записи, а для батьків – справжня гордість.

А з цієї милого запису вже мама зробила свої п’ять позитивних висновків.

«Спочатку нам було складно, ніяк не придумати, відразу п’ять, через силу і« не знаю ». Зараз ця вправа робиться вліт, ще один одному з братом підказують, хто там чого прекрасного зробив або в чому досяг успіху.

Це дисциплінує, раз. Вчить рефлексувати над тим, що з ними за день сталося, два. Формує впевненість в собі, три. І мама знає, що у них там в голові / за день сталося, чотири. Ну і просто таку насолоду потім ці «успіхи» читати, п’ять. Уже зараз, через два місяці насолоди. А через 5-10 років читати? Захоплення буде, ностальгія, і прекрасна пігулка від всяких депресій і меланхолії, ось».

Витоки «Щоденника успіху»

Цей спосіб – зовсім не новинка. Його використовували багато психологів і бізнесменів. Найвідоміший фінансовий консультант, письменник і бізнесмен Бодо Шефер пропонував своїм слухачам вести «Щоденник успіху». Хоча його методика розрахована на дорослих людей і спрямована на досягнення професійного, особистісного та матеріального зростання, її з таким же успіхом можна застосовувати з дітьми.

Вести «Щоденник успіху» треба кожен день. Писати в зошиті або блокноті звичайною ручкою і конспектувати не менше п’яти досягнень за день. Важливо писати саме досягнення, а не плани або бажання.

Треба сконцентруватися на досягнутому, а не тільки на бажаному. Найкраще записувати в щоденник ввечері. У цьому також є свій позитивний момент – засинати ви будете в гарному настрої, адже перед сном згадайте все хороше, що з вами сталося.

Думаєте, ви не робите за день нічого важливого? Здається, така незначна справа як приготування обіду або прогулянка на свіжому повітрі може бути маленьким досягненням. Але на наступний день приготування звичайної картоплі або перегляд наукової передачі вам вже не здасться таким важливим, і ви захочете зробити щось більше. Наприклад, почнете вчити іноземну мову або підете на якісь курси.

А через 90 днів, за твердженням автора, ваш дохід зросте на 20%. І мова не тільки про матеріальне становище. Адже знання – найважливіша наша інвестиція.

Чому це працює

Не знаю, як ви, але я пам’ятаю негативні моменти мого життя яскравіше, ніж позитивні. В житті я набагато більше чула «ні», ніж «так». Але психологи стверджують, що це нормально, оскільки людському мозку складніше концентруватися на позитивних емоціях, ніж на негативних.

З раннього дитинства дитина постійно чує «ні», «не можна», «небезпечно», «туди не ходи». Як і наші батьки, ми програмуємо наших дітей на заборони і невдачі. Не тому, що ми погані, насправді ми, звичайно, хочемо вберегти своїх дітей від небезпеки, але таким способом все більше вселяємо в них невпевненість.

Саме тому метод «п’яти досягнень» має колосальне значення, адже дитина вчиться концентруватися на позитивних речах у своєму житті і взагалі вчиться розуміти, що таке добре і погано. Записавши свої успіхи, дитина їх візуалізує, запам’ятовує, «фотографує» в своїй пам’яті.

А батьки, в свою чергу, можуть дізнатися у мовчазного малюка, як пройшов його день і що для нього дійсно важливо, адже саме в деталях можна вловити всю суть картини.

Позитивні моменти методу «п’яти досягнень»

За матеріалами

 

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!