Моя слухняна дочка потоваришувала з дівчинкою з неблагополучної сім’ї. Одного разу вона була в нас в гостях, і я зайшла до них у кімнату

В нас з чоловіком є єдина дочка, якій від народження я приділяю велику увагу. Мені навіть довелося перейти на підприємстві на неповний робочий день, щоби більше часу проводити з дочкою. Я вважала своїм обов’язком контролювати канали, які вона дивиться, вибирати їй одяг, допомагати з уроками тощо.

У кожної дитини мають виробитись правильні орієнтири. Якось я прийшла з роботи раніше і побачила, що двері в кімнату Соні ретельно прикриті. Зазвичай, вона цього не робить. Тому я одразу ж увійшла до дочки і побачила у неї в гостях іншу дівчину. Це була Аліса.

З першого погляду було видно, що вона абсолютно комфортно почувається у чужій квартирі. У її руках були речі Соні, вона сиділа на чистому, заправленому ліжку, ігноруючи стілець, і анітрохи не зніяковіла, побачивши мене. Вона виглядала досить вульгарно, вже користувалася косметикою, і з першого погляду було видно, що батьки не надто намагалися навчити доньку ввічливості.

Мої побоювання підтвердилися: Аліса виховувалась у неблагополучній сім’ї. Батьки не надто займалися дівчинкою і не завжди знали, де вона ночує. Аліса могла поїхати до бабусі, не попередивши батьків або залишитися в однокласниці.

Подруга моєї дочки легко хамила дорослим, брехала, але при цьому Соня завжди була на її боці. Мені дуже хотілося обмежити спілкування своєї дитини з Алісою, але я розуміла, що тільки настрою її проти себе. І при цьому моя дочка ще навіть не вступила до підліткового віку.

Я порадилася з чоловіком, але той лише махнув рукою, він вважав, що це тимчасова проблема. Наша дочка подорослішає і в усьому розбереться. Просто в неї настав період, коли друзі стали важливішими за сім’ю. Але чому? Я все ж таки зважилася звернутися за порадою до психолога.

Перше, що я зрозуміла після спілкування з фахівцем, – Аліса давала моїй дочці те, чого вона потребувала, але не отримувала від мене. Я згадала її постійну фразу у відповідь на мої претензії: ”

На відміну від тебе, вона мене розуміє, з нею цікаво!”

Виявляється, в особі Аліси у мене з’явилася суперниця, риси характеру якої подобалися моїй дочці. Які саме? Сміливість, товариськість, впевненість у собі, рання самостійність. І ще (це другий момент, який я зрозуміла), друзі важливі для наших дітей для їх розвитку. Вони обирають тих, у кого хочуть чогось вчитися. І не тільки добрим речам, на жаль. Я завжди встановлювала у сім’ї правила, але тепер Соня явно хоче вирватися з-під мого впливу та встановити власні.

І нарешті, третє: чим більше я відкрито конфліктуватиму з дочкою, тим міцнішим буде її зв’язок з Алісою. Усі мої негативні фрази на адресу 13-річної дівчинки Сонею сприймаються як причіпки.

Я вирішила перелаштуватись: менше лізти з критикою, не нав’язувати свою присутність. Може, мій чоловік має рацію? Наша Соня у всьому розбереться? Але мені все ж таки хотілося зрозуміти, чим Аліса “взяла” дочку. У всякому разі, нам пощастило: у жодних серйозних провинах 13-річна дівчинка не була помічена. Вже добре!

Вкотре прийшовши додому, виявила, що Соня гостя. Я подивилася на себе в дзеркало і постаралася надати обличчю більш привітний вираз. Відчинивши ненароком двері, весело промовила:

“Привіт, молодь! Ой, Алісо, у тебе нова зачіска? Класно! Може, Сонечка, і тобі так постригтися?”

Це “щось” на голові називалося б, напевно, найкреативнішою на світі асиметрією. Я побачила в очах моєї дочки легкий переляк.

“Ага! До таких змін Соня ще не готова? А їй, цікаво, подобається зачіска Аліси?” – промайнуло у мене в голові.

До речі, спостерігаючи за своєю дочкою, я зрозуміла, що її приваблює анімація. Ми з чоловіком знайшли для неї навчальну студію, де займаються дітьми. А Аліса з’являється в нашому домі все рідше. Вона виявилася не такою вже поганою дівчинкою, просто їх із Сонею мало що пов’язує.

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!