3 неочевидні ознаки людської безгуздості, про які мало хто задумується

Якщо вірити тому, що сильна людина висуває вимоги до себе, а слабка – до інших, то очевидно, що настала епоха слабаків.

Відповідальність легко перекладається на чужі плечі (травма дитинства, батьки винні, чоловік не дав кар’єру зробити, діти на руках висіли, влада обдерла до нитки). Свої власні помилки легко виправдовуються та аргументуються.

Ми перестали ділити людей на поганих і добрих, на добряків та лиходіїв. Зійшлися на тому, що є напівтони та складні обставини. Тим самим дозволили собі жити так, як хочеться.

Я сумую за тими часами, коли чорне називалося чорним, а біле – білим, а на всі складні питання давалися не розмиті та туманні відповіді, а цілком чіткі й однозначні.

Наприклад, як розпізнати недалеку людину? Не приклади ж із завданнями їй давати вирішувати і не докопуватися з історичними питаннями. Це ерудиція, вона може замаскувати справжню дурість людини. Але на що треба звернути увагу?

Як говорив Сократ: “Заговори, щоб я тебе побачив”.

Розмовляйте з людиною, цікавтеся її думкою, реакцією. Є люди, які разом їдять, гуляють та сплять. Дивляться телевізор або картини в галереї. Але один на одного не дивляться. І один одного не чують. А потім вигукують: “Я, виявляється, зовсім не знала цієї людини!”. Так, не знала, бо дивилася на обличчя, а не в душу. Отже, на що звернути увагу?

Цитати Абу-ль-Фараджа бін Харуна

„Дурні помічають лише промахи людей і не звертають уваги на їхні гідності. Вони подібні до мух, які намагаються сісти тільки на одне.

Розумна людина, завдяки перевагам, якими вона володіє, легко переносить недосконалість свого співрозмовника, вони їй не заважають. І лише дурень може почати підкреслювати чужу дурість порадами, підказками, вказівками.

Розумна людина завжди погоджується з іншою розумною людиною, дурна ж зазвичай не погоджується ні з розумною, ні з дурною.

Вихваляння — ознака невпевненості. Грубість – ознака безсилля. Надія на користь від їхнього прояву – ознака дурості.

Розумна людина, на відміну від дурня, байдуже ставиться до неприємних слів на свою адресу. Є в нього невидима броня від чужої жовчі.

“Що до тих порожніх слів, які говорять про нас люди, то ми повинні звертати на них увагу не більше, ніж купол старої церкви звертає увагу на ворона, що кружляє навколо нього.” – Джордж Еліот.

Чому так важливо вміти відрізнити дурня від розумної людини? По-перше, від того, кого ви візьмете у супутники життя залежатиме те, яким виявиться ваш шлях. По-друге, якщо ми навчимося розбиратися в людях, ми зможемо багато чого зрозуміти про себе. Це – справжня мета спостережень, аналізу та самокопання.

Але, якщо ви виявили у себе всі три несприятливі ознаки дурості, не засмучуйтесь. Є у мене для вас хороша новина:

“Тільки дурень перемагає в житті. Розумник бачить надто багато перешкод і втрачає впевненість, не встигнувши ще нічого почати” – Еріх Марія Ремарк.

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!