Бережіть свою трудівницю – пральну машинку. Розповідаю, які помилки можуть призвести до поломки та псування одягу

Траплялося у вас, що відкриваєте машину після прання, а светр улюблений чи штани зіпсовані? Звичайно, кожен засмучено розглядав хоч щось, цей досвід важко забути.

Я взагалі змогла відзначитись не раз, регулярно плутала режими і неправильно обходилася з речами, так ще й саму машинку довела до того, що майстра довелося викликати. Як кажуть в армії, — раз через голову не доходить, плати. Але на щастя, майстер виявився приємною людиною, не пошкодував часу пояснити безглуздій молодій господині, де вона косить.

– Багато вас таких, — засміявся він, — що від мами з’їхали і думають самі розумні. Не ти одна, не хвилюйся. Запам’ятай краще, що говорю.

І розповів таке, що моя мама не знає.

Дрібні речі – великі складності

Я й не здогадувалася, що може наробити носова хустка чи шкарпетка. Всю цю дрібницю від кухонних ганчірочок до трусиків я спокійно опускала в машинку разом із блузками та рушниками, запускала пралку у звичайному режимі. Але з’ясувалося, що вся ця дрібнота забирається в усі кути та щілини, влазить під гумку ущільнювача, і машинці це не на користь.

Чули, як кажуть, що машинка шкарпетками платню за роботу бере? Ось тут лише частка жарту, решта правда. Всі гудзики, кісточки від білизни, будь-які стразики – все це в процесі прання може відриватися та відламуватись. І ваше щастя, якщо у фільтр потрапить. Майстер просто при мені дістав із нього давно втрачену флешку, можете уявити?

– Це тобі пощастило ще, що у фільтрі. Могла б взагалі десь у механізмі залишитись, купувала б квартирній господині нову машинку.

Я відразу ж запам’ятала: для всієї дріб’язки потрібно придбати спеціальні мішки для прання. Гудзики на одязі повинні бути розстебнутими, щоб не зазнавали надмірного навантаження. Блискавки майстер радив застібати та викручувати одяг навиворіт.

– Особливо джинси, зрозуміло? Всі заклепки нехай будуть усередину, а стрази та блискучі ваші взагалі в пральню не клади!

Ну що ж, вручну, то вручну. Якщо одягу зі стразами взагалі нема, це не страшно.

Кількість засобу для прання

Не треба сипати порошок на око. І кондиціонер “від щирого серця” лити не треба. Виробник дає чіткі рекомендації щодо об’єму, ось їх і дотримуйтесь. Навіть якщо ваші речі відвідали вугільну шахту, зайвий порошок не гарантія чистоти. А ось піни буде стільки, що полізе через дверцята. І чи потрібно вам настільки навантажувати техніку?

Після прання порошок не виполоскається повністю, ви просто будете свербіти в такому одязі, якщо не поставите додаткові цикли полоскання.

Дозування розраховують за вагою речей, за ступенем їхнього забруднення. Але економія теж виходить боком: бруд не вимивається з піною, а осідає всередині машини.

Правильний режим

Десятки програм – це робота маркетологів, вам потрібно просто вибрати варіант із потрібною температурою та ступенем віджиму. Майстер не радив включати нагрівання вище 60С,. І менше оборотів, щоб речі не деформувалися. Висохнуть у будь-якому випадку. Інтенсивний віджим зношує всі деталі, що труться, і скорочує термін служби техніки.

Догляд

Майстер особливо наполягав на двох речах:

  • Під машинкою повинен лежати килимок, щоб знизити вібрацію.
  • Після прання машинка має бути відкритою.

Почистити лоточок, прибрати сміття з фільтра – не слід нехтувати цими простими процедурами. Після кожного прання потрібно перевірити гумку ущільнювача на люку, там зазвичай виявляються відірвані гудзики і дрібниця з кишень.

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!