Куди подіти опалі яблука? Використовуйте падалицю з користю!

Осінь – це період масового дозрівання яблук, груш, сливи. У цей час дуже багато плодів виявляється землі. Причинами опадання можуть бути як сильні вітри, різні захворювання, і сортові особливості. Кожен садівник задається питанням: куди ж подіти плоди, що впали і чи можуть вони бути небезпечними для рослин.

Падалицю можна і навіть потрібно використовувати з користю. Для цього уважно огляньте зібрані під деревами плоди. Перезрілі і зовні здорові, а також ті, що впали через дощ чи вітер, сміливо переробляйте в їжу. Не забувайте, що зберігатись вони не будуть, тому використовувати їх потрібно відразу ж.

А ось плоди з ознаками гнилі у кулінарії зовсім непридатні. Проте не поспішайте їх позбуватися. Є кілька варіантів застосування на ділянці.

1. Компостування. Падалиця є дуже соковитою органікою. І було б нерозумно не скористатися таким природним добривом.

Щоб отримати гарантований результат, обов’язково перестеліть скинуті плоди бур’янами, скошеною травою або компостом шаром 10-20 см.

Закритий спосіб компостування падалиці стане бар’єром для проникнення ос та інших настирливих комах, а також обмежить розсіювання інфекцій по саду. Важливий нюанс такого компостування – це необхідність додавання компонентів, які розкислюють. Для цих цілей підійдуть пічна зола, доломітове борошно, будівельна крейда, вапно.

2. Підготовка теплих грядок для ранньовесняних посівів. Після збирання врожаю овочів викопайте на місці майбутньої грядки траншею глибиною 1-1,5 штика лопати. На дно розкладіть падалицю та розкислювач. Можете додати бур’яни, дрібні гілки, скошену траву. Присипте торфом, засипте землею та добре утрамбуйте. Періодично проливайте підготовлену грядку.ʼ

Для прискорення компостування та пригнічення патогенної мікрофлори використовуйте біологічні препарати. В результаті ви отримаєте якісний здоровий матеріал для вирощування багатого врожаю наступного року.

3. Поховання падалиці у великих ямах. Заповніть їх шарами з опали, трави, торфу, розкислювача, а також внесіть триходерму. У вас вийде ідеальне місце для майбутнього посіву баштанних культур.

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!