Не допускайте цих помилок у поливі томатів, щоб не залишитись без гарного врожаю

Кожен городник сам собі агроном на своїй ділянці. І сам вирішує, як і коли поливати свої томати. Частково це правильно, тому що умови проростання на території нашої величезної країни дуже різняться. І всі поради не застосуєш, тим більше, що вони дуже протилежні.

Але все ж таки є певні тонкощі при поливі, яких бажано дотримуватися, щоб своїми ж руками не «половинити» врожай.

Є кілька категорій городників. Одні дотримуються принципу «багато й рідко», до них у тому числі належать дачники, які приїжджають на ділянки раз на тиждень, або рідше. Друга група поливає «часто й потроху». І обидва варіанти невірні.

Якщо поливати багато і рідко, коріння рослин будуть прагнути углиб, що різко підвищує ризик появи гнилі. І такі томати погано зростають.

При частих поливах, але з малою кількістю води коріння навпаки розповзається по поверхні. Такі рослини потрапляють у залежність, адже вони можуть отримувати тільки те, що є у верхньому шарі ґрунту, але він просихає дуже швидко.

При таких підходах можна не дивуватися, якщо листя почне жовтіти, зав’язі опадати, помідори почнуть розтріскуватися і втрачати смак.

Зараз звичайно момент втрачено і вже багато хто зробив цю помилку ще на етапі висадження розсади в грунт. А помилка полягає в тому, що розсаду не поливають відразу після висадки, а через два дні.

У цьому випадку коріння не щільно стикається з ґрунтом і такі рослини стають «залежними» від городника. Вони харчуватимуться тільки коли їх поллють. Якщо ж полити розсаду відразу після посадки, то ґрунт щільно облягатиме коріння. І рослини самі навчаться і отримуватимуть поживні речовини та вологу із землі.

Коли томати зацвітають, їм потрібно більше вологи. Якщо на етапі розсади достатньо було і літра води кожному кущику, то в період цвітіння вже 3-5 літрів. Оптимальний варіант – поливати 1 раз на 2-3 дні. Головне регулярність. І тоді томати не скидатимуть квіточки та зав’яжуть багато плодів.

Коли почнуть формуватися плоди, томатам потрібно ще більше вологи – приблизно 5-7 літрів на кущ.

Після того, як плоди зав’язалися на всіх кистях, полив потрібно поступово скорочувати. Інакше термін дозрівання розтягнеться.

А от коли помідори зріють, полив ще зменшують або скасовують зовсім. Все залежить від кліматичних умов насамперед. Зайва волога в цей період може зробити помідори рідкими і призведе до розтріскування плодів.

Не менше дискусій серед городників викликає питання – коли доби краще поливати помідори. Агрономи стоять на своєму і стверджують, що найкращий час для поливу – ранок. А саме інтервал із 6 до 9 години. У цей час томати найкраще засвоюють вологу.

Не менш важливий нюанс, який засмутить багатьох городників – сісти на лавку і поливати зі шланга з розприскувачем – не найкращий варіант. Такий спосіб провокує розвиток хвороб, тієї ж фітофтори. Поливати томати найкраще під корінь.

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!