Не переводьте дрова марно! Можна збільшити час горіння втричі, 60%.

Скласти дрова правильно – це не цифри складати. Від зміни їх місць залежить час горіння і і залежить сильно. Тож розбирайтеся, збільшуйте ККД та заощаджуйте власні фінанси. Та й природу заодно збережете.

Якщо дрова розмістити в топці за правилами, можна витрачати на зиму вдвічі менше за дрова, ну що, цікаво стало?

Розповідаю про свою методику.

Я давно вже поставив котел довгого горіння, дрова для нього використовую осинові. Не наполягаю, можете брати будь-які, не має значення. Мені просто зручніше такі купувати.

Принцип укладання дров у казані

Витягти максимум користі з мінімальної кількості дров вдасться, якщо вниз покласти найбільші поліна. Причому скласти їх потрібно ближче один до одного, щільне укладання потрібне, щоб унизу було менше повітря, щоб знизу йому не було куди заходити. Потім, трохи вище, кладуть середні полішки, причому теж укладають їх щільніше. Не потрібні порожній простір та зазори, все одно залишиться достатньо щілин.

Зверху кладуть тонші поліна і лише на них сиплють тріску для розпалювання.

Пічка має бути щільно набита дровами, причому найтовстіші внизу, дрібні нагорі. І лише тепер можна розтоплювати.

Найзвичайніше запалювати їх знизу, але я зрозумів: треба підносити сірник до дрібної тріски нагорі. Якщо запалити її таким чином, час горіння збільшується, навіть тріска, і та прогорає довше.

Не треба боятися, що полум’я згасне. В обмеженому просторі дрібні гілки загоряться дружно, наженуть високу температуру, поступово вогонь опуститься вниз. Отже, тепловіддача йтиме довше, з вищою температурою. Дрова потроху займатимуться, горітимуть довше, а значить, не потрібно постійно підкидати полін у топку.

На мій досвід в будинку стає тепло дуже швидко, при цьому оберемок дров з осики прогорає години три, навіть більше.

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!