Постійно стежу, щоб удома був запас перекису водню. Найкращий засіб у побуті

Як тільки її не називають, то гідроперит, то пероксид, але найчастіше цю рідину називають перекисом, так і на упаковці написано: тривідсотковий перекис водню. Хто-небудь в курсі, що ця рідина не тільки для обробки ран, її можна використовувати як побутову хімію?

Чищення

Можна видалити, наприклад, вапняний наліт. Для цього в рідині змочують ватяний диск та протирають їм місця, на яких з’явився наліт.

Цим же засобом протирають поверхні, яким потрібно повернути білизну та прибрати бруд: перекис і відбілити може, і знезаразити. А головне, за ціною вона дешевша за будь-який засіб із господарського магазину в гарній пляшечці, хіба що там барвник додали.

Кахель і сантехніка від перекису не побіліють, але від нальоту позбудуться і виблискуватимуть чистотою. Готуємо для них пасту:

  • частина соди;
  • 4 частини кристаликів солі;
  • рідина для посуду;

Беремо частину цієї пасти та додаємо ложечку перекису, чистимо цим засобом поверхні за допомогою щітки.

Відбілювання

Моя сусідка-медсестра хвацько відбілює нею постільну білизну.

Старі пожовклі простирадла і наволочки на очах стають свіжими. Вона змочує їх перекисом і залишає трохи полежати. Потім або пере, як завжди, або просто полоще вручну. Я й не знала, що перекис видаляє плями. Всі свіжі плями від м’яса, ягід та фруктів – прибирає практично все.

Антисептичні властивості

Основне призначення – знезаражувати, але можна мислити ширше, ніж залити перекисом рани. Засіб врятує навіть улюблені кімнатні рослини, якщо на них оселився грибок чи гнилизна.

Додавши трохи перекису у воду, потрібно обприскати рослини і вони незабаром будуть здорові. Якщо обприскати неможливо, допускається опустити рослину у воду при пересадці.

Цим розчином можна обробити горщики, щоб позбавити їх від білого нальоту цвілі.

Холодильник

На кухні перекис допоможе боротися з неприємними запахами: потрібно просто обробити всі місця, де накопичуються бактерії. Наприклад, у холодильнику.

Хазяйки знають, скільки його не намивай, незабаром затхлий запах повертається. Але якщо протерти всі полички і стіни ганчіркою, змоченою перекисом, справа піде на лад. Протріть разом контейнери, пролийте отвори для стоку води і обробіть гумки ущільнювача.

А ще перекис додають до зубної пасти, щоб перемогти зубний наліт, головне, як слід прополоскати рот після застосування. А посміхатися захочеться, адже ви тільки-но навели вдома ідеальний порядок!

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!