«Пухове» тісто для пасок: готуватиму на Великдень, не черствіє до 7 днів і не кришеться
Я завжди використовую саме цей рецепт, мені подобається і його простота і смак готової випічки.
Що потрібно:
- 250 мл молока;
- дріжджі, можна брати свіжі, їх потрібно 25 г або сухі, потрібно 10-грамовий пакетик;
- 800 г або трохи більше борошна;
- 3 яйця;
- 100 г масла вершкового;
- 120 г цукру;
- ваніль за смаком;
- 0,5 ч.л. солі;
- 150 г ізюму.
Приступаємо до замісу. З’єднуємо дріжджі та рідину, молоко попередньо потрібно підігріти. У рідину всипаємо борошно, на цьому етапі його потрібно близько 250г. Перед тим, як з’єднати його з молоком, борошно обов’язково просіюємо.
З’єднавши інгредієнти, накриваємо миску і прибираємо в тепло на пів години. Якщо в квартирі холодно, можна поставити в духовку, але температура повинна бути не вищою за 40 градусів.
Білки та жовтки для тіста готуємо окремо. Жовтки та цукор збиваємо, добиваючись білого кольору суміші, білки із сіллю змішуємо, використовуючи міксер доти, доки піна не буде стійкою.
Опару з’єднуємо зі збитими жовтками, потім з маслом, його попередньо нагріваємо, не потрібно розтоплювати, достатньо, щоб воно стало м’яким.
В отриману суміш відправляємо білки, вводимо порціями, розмішуючи обережно.
Просіюючи та вимішуючи тісто після кожної порції, вводимо борошно. Кількість борошна залежить від багатьох факторів, зможе вимагати трохи більше чи менше, ніж написано у рецепті.
Коли тісто набуде потрібної в’язкості, починаємо місити, періодично підпилюючи поверхню столу борошном. Коли тісло більше не липне до поверхні, можна припиняти місити. Тепер знову відправляємо все в миску і даємо тісту піднятися, на це потрібно близько години.
Обім’явши тісто, насипаємо вимиті і висушені родзинки. Щоб вони легше розподілялися, попередньо обвалюємо їх в борошні. Родзинки можна замінити цукатами або іншими сухофруктами.
Ще раз все вимішуємо і відправляємо настоюватися, цього разу на півгодини. Перед тим, як відправити тісто у форми, злегка обминаємо його. У форму кладемо тісто так, щоб дві третини обʼєму залишилося вільними, накривши тканиною, дає постояти і підійти.
Ставити потрібно в теплу духовку, але для початку достатньо буде 100 градусів. За такої температури в духовці тісто стоятиме чверть години, за цей час воно ще підніметься.
Додаємо вогонь, тепер нам потрібно 180 градусів, щоб розпочався процес випікання. Залежно від розміру форм до готовності тісту буде потрібен різний час, у мене йде ще чверть години, але перед тим, як діставати паски, обов’язково переконуємося паличкою або зубочисткою, чи все готово.
При проколі тіста паличка вона має залишитися сухою. Якщо зовні випічка зарум’янилася, а всередині ще не готова, верхівку можна сховати під фольгою та пекти далі. Після того, як все готове, не виймаючи з форми, залиште випічку на столі на десять хвилин.