Розсада огірків не витягнеться і наростить потужну кореневу: 5 простих правил догляду

У посіві огірків у ґрунт є багато недоліків. Те, що плодоносити вони починають на 2 тижні пізніше пророщених у стаканчиках – не єдиний. Але часто городники бояться вирощувати культуру через розсаду. Чому – незрозуміло, адже з цією культурою метушні буде менше, ніж, наприклад, з томатами.

Посів в окремі стаканчики

Огірки не люблять, щоб турбували корінь. Навіть при прополюванні рекомендується зрізати бур’яни на рівні грунту, а не висмикувати. І в жодному разі не можна розпушувати прикореневу зону.

Зрозуміло, що пікірування огірки, швидше за все, не переживуть. Тому насіння відразу висівають в окремі ємності . Це можуть бути необов’язково стаканчики по 50 мл, максимум – 70 мл. Підійдуть спеціальні касети для розсади.

Загартування після сходів

Операція проводиться не так, як із томатами. Огірки більш теплолюбні, і нічного зниження до 8-14 ° С не витримають. Культура взагалі погано реагує на перепади температури, особливо у ніжному віці. Але загартування огірків все ж таки проводять.

У приміщенні має бути цілодобово 15-17 ° С, яскраве освітлення вдень та вночі. Триває така «екзекуція» тиждень або трохи менше, потім температуру піднімають до комфортного мінімуму – 19-20 ° С. І так, для огірків навіть 2-3 ° С мають значення.

Мета цієї операції – не дати потягтися підсім’ядольному коліну . При зниженій температурі розвиток паростка сповільнюється, але коренева система наростає в нормальному темпі. Надалі не виникне ситуації, коли підземна частина огірка неспроможна забезпечити пластичними речовинами та вологою надземну.

Яскраве освітлення

Дорослі рослини не дуже вимогливі до освітлення. Це не означає, що культуру можна вирощувати у тіні. Просто огіркам достатньо 15 тисяч тис. лк, а, наприклад, томатам – щонайменше 20 тис. лк. І світловий день для першої культури має тривати 10-12 годин, друга потребує 12-14.

Але на стадії розсади огірки вибагливі до освітленості. До тих пір, поки не з’явиться 3-6 справжніх листків, дефіцит сонця для культури згубний. А звичайна нестача призведе до витягування розсади, пожовтіння листя.

Якщо господарі мають спеціальні лампи для рослин, що дає світло в різних секторах спектру, краще виставити синій або фіолетовий колір. Це стимулює формування жіночих квіток, що важливо для сортів, що запилюються бджолами.

Полив теплою водою

Продовжимо порівняння із томатами. Якщо помідори можна привчити до холодної води на стадії розсади, то з огірками номер не пройде. Навіть дорослі, плодові рослини можуть загинути через низьку температуру рідини для поливу, що вже говорити про ніжні і вразливі сходи.

Отже, огірки на всіх стадіях розвитку слід поливати виключно теплою водою. Розсаду – на 3-5 градусів вище за температуру повітря в приміщенні.

І так, субстрат має бути постійно вологим . Спочатку його обприскують з пульверизатора, потім – акуратно поливають раз на 1-2 дні. Якщо в приміщенні спекотно, можливо, робити це доведеться двічі на добу.

Перевалка у велику ємність

Приблизно через 14 днів після сходів розсада має один добре розвинений справжній лист і зачаток другого. Огірки вже можна висаджувати в теплицю, але, коли є можливість, краще підростити сіянці.

Розсаду перевалюють без зрушення земляної грудки в горщик або склянку ємністю 300-500 л, там вона зможе рости до появи 3-5 справжніх листків. Типовий вік пересадки на постійне місце – 25-26 діб. Але деякі гібриди допускається тримати у горщику 31 день.

Звичайно, є ще підгодівлі, які пропускати не можна. Але в них немає нічого особливого, що відрізняє розсаду огірків з інших овочів.

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!