Як сплести гігантський плед з товстої пряжі: інструкція для початківців

Коли за вікном сипле сніг і на вулиці стоїть лютий холод, так і хочеться вдома зануритись під м’який і теплий плед з філіжанкою гарячого какао. Що ж, принесемо в життя затишок і прикрасимо інтер’єр будинку за допомогою стильного елементу.

Не так давно актуальними стали пледи саме з масивної пряжі. Напевно, ви не раз помічали їх на фото інтер’єрів стильних будинків. Така техніка великої в’язки називається “чанки” (від англ. “chunky knit” – велике в’язання). Чанки-пледи виглядають красиво, оригінально, затишно і чудово зображають таку модну зараз філософію хюгге – скандинавську філософію щастя та комфортного життя.

Отож, як підготуватися до в’язання пледу?

Спочатку потрібно визначити, яких розмірів виріб ви плануєте створити на скільки матеріалу на це потрібно. Яку пряжу вибрати для в’язання та які інструменти необхідні для роботи.

*Нижче наведена приблизна таблиця розмірів та кількість матеріалу.

Маленький плед:

1) Ширина: 40 см; довжина: 61 см = 0,5 пряжі (пів кіло).

2) Ширина: 40 см; Довжина: 120 см = 1 кг пряжі.

Середній плед:

1) Ширина: 60 ​​см; Довжина: 165 см = 2 кг пряжі.

2) Ширина: 90 см; довжина: 90 см = 1,5 кг пряжі (півтора кілограма).

3) Ширина: 1м; довжина: 1,5 м = 2,3 кг пряжі (2 кілограми та 300 грамів).

4) Ширина: 1м; довжина: 2 м = 3,6 пряжі (три кілограми та 600 грамів).

Великий плед:

1) Ширина: 1,5 м; довжина: 2 м = 5,5 кг пряжі (п’ять кілограмів та 500 грамів).

2) Ширина: 2,2 м; довжина: 2,2 м = 9,5 кг пряжі (9 кілограмів та 500 грамів).

3) Ширина: 2,5 м; довжина: 2,3 м = 11,3 кг пряжі (11 кілограмів та 300 грамів).

А яку пряжу вибрати? Майстри у створенні речей у стилі чанки рекомендують не скупитися, не купувати бюджетну третьосортну пряжу, а вкладати гроші у якісний матеріал. Оптимальним варіантом вважається пряжа з мериносової вовни – однієї з найдорожчих, найтонших і м’яких видів вовни. І нам таки потрібна саме вона. Повірте, останнє, чого ви хочете – чухатися цілими днями через колючий і грубий плед, який в перший же тиждень втратить всю свою колишню красу.

Що (крім пряжі, звичайно) може стати в пригоді при чанки-в’язанні? Тим, хто використовує мериносову пряжу, майстри рекомендують купити щітку для валяння (деякі називають її подушкою для валяння), голку для валяння або набір з голок для валяння, а також особливі набори петель для пледів, завдяки яким ваші петлі будуть однаковими та акуратними. Однак, без останніх можна обійтися. А ось валяльна голка буде дуже доречною.

 

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!