Чудова притча, яка говорить нам про те, яким все повинно бути!

Чудова притча, яка говорить нам про те, яким все повинно бути!

Зібрав Бог всіх тварин і вирішив кожному його вік відміряти.

Першим покликав людину:

«Ти, чоловіче – істота не велика, так що тобі 20 років життя даю».

«Мало …» – подумав чоловік, але з Богом сперечатися не став і тихенько відійшов в сторону.

А Бог тим часом покликав коня:

«Тобі, кінь, 40 років життя призначаю – ти тварюка велика, тобі і жити довше. Але кінь почав благати: «Помилуй, Боже! 40 років з ярмом на шиї ходити, за собою плуг та віз тягати, та ще й батогом отримувати! Мені і 20 вистачить … Віддай ті роки ,що залишилися людині, йому потрібніше ».

Бог дав добро і покликав корову.

На тій же підставі, що і коню, дав їй 40 років життя. Але корова відмовилася: «Не приведи, Боже! 40 років за вим’я мене смикати будуть! Мені і 20 вистачить, а решту життя віддай людині, йому вони потрібніші ». Погодився Бог.

Покликав собаку:

«Тобі, собако, 30 років призначаю!» А собака: «Господи, помилуй! Ну куди мені 30 років на ланцюгу сидіти, гавкати на кожного та кістка гризти … Давай мені 15, а решта людині віддай ».

А Богу що? Віддав ще 15 років людині, покликав кота і запропонував йому 20 років життя. Але кіт подумав: як це 20 років мишей їсти, та й відмовився від 10 років життя – теж подарував їх людині.

З тих пір так і живе людина … На початку 20 років свої проживає – турбот і горя не знає. Потім настають 20 років кінських: працює людина як кінь, тягне на собі віз – робота, будинок, сім’я … Наступні 20 років – ті, що корова подарувала: «доять» людину діти, онуки … Хто на дачу, хто на машину … А потім собачі 15 років живе: вдома сидить, будинок стереже, за онуками доглядає та на вулицю поглядає. А приходять котячі роки, тут вже як пощастить … Можуть, як кота по голові погладити, а можуть і під зад ногою штовхнути “.

Джерело

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!