Дуже сильна притча про подолання перешкод!

Дуже сильна притча про подолання перешкод!

– Майстер, – одного разу запитав учень, – чому існують труднощі, які заважають нам досягти мети, відхиляють нас в сторону від обраного шляху, намагаються змусити визнати свою слабкість?

–  Те, що ти називаєш труднощами, – відповів Майстер, – насправді є частиною твоєї мети.  Перестань з цим боротися. Всього лише подумай про це, і прийми до уваги, коли вибираєш шлях.

Уяви, що ти стріляєш з лука. Мішень далеко, і ти не бачиш її, оскільки на землю опустився густий ранковий туман.

Хіба ти борешся з туманом?  Ні, ти чекаєш, коли подує вітер і туман розвіється. Тепер мішень видно, але вітер відхиляє політ твоєї стріли.

Хіба ти борешся з вітром?  Ні, ти просто визначаєш його напрямок і робиш поправку, стріляючи трохи під іншим кутом. Твій лук важкий і жорстокий, у тебе не вистачає сил натягнути тятиву.

Хіба ти борешся з луком?  Ні, ти тренуєш свої м’язи, з кожним разом все сильніше натягуючи тятиву.

– Але ж існують люди, які стріляють з легкого і гнучкого лука в ясну, безвітряну погоду, – сказав учень ображено. – Чому ж лише мій постріл зустрічає стільки перешкод на своєму шляху? Невже Всесвіт пручається моєму руху вперед?
–  Ніколи не дивись на інших,  – посміхнувся Майстер. – Кожен вибирає свій лук, свою мету і свій власний час для пострілу. Для одних метою є точне попадання, для інших – можливість навчитися стріляти.

Майстер знизив голос і нахилився до учня:

– І ще я хочу відкрити тобі страшну таємницю, мій хлопчик. Всесвіту до тебе немає ніякого діла.  Він нічому не пручається і нікому не допомагає.  Туман не опускається на землю для того, щоб перешкодити твоєму пострілу, вітер не починає дути для того, щоб відвести твою стрілу в бік, жорсткий лук створений лучником не для того, щоб ти усвідомив свою слабкість.

Все це існує саме по собі, незалежно від твого бажання.  Це ти вирішив, що зможеш в цих умовах точно вразити мішень. Тому, або перестань скаржитися на труднощі і починай стріляти,  або утихомир свою гординю і вибери собі легшу мету. Мету, по якій можна стріляти в упор.

І пам’ятайте, всього лише змінюючи свою свідомість – ми разом змінюємо світ!

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!