Надихаюча притча про квіти без запаху

Надихаюча притча про квіти без запаху

«Все, що турбує нас в інших людях, є проявом невирішених проблем в нашому власному житті».

Гнів і квіти без запаху
В один прекрасний день, коли збори були в самому розпалі, і люди слухали промови вчителя, один з присутніх учнів, ніяково повернувшись, пролив чай ​​на одяг іншого. Облитий чаєм не став зволікати і сильно штовхнув кривдника. «Та що з тобою таке? Хіба можна бути таким незграбним? » – закричав він, а потім, перемежовуючи свою мову лайкою, видав довгу тираду про те, що він в цей день надів свій кращий одяг з китайського шовку, який тепер безнадійно зіпсований.

Обличчя старого самурая було непроникним. Він продовжив свою промову так, ніби не сталося нічого, гідного уваги. Деякі з присутніх почали перешіптуватися між собою. Те, що великий мудрець дозволив подібній поведінці залишитися безкарною, було немислимо. Більшості з них здавалося, що йому варто було б втрутитися і засудити зарозумілість цієї людину.

Учень був в сум’ятті. Коли всі розійшлися, він запитав старого вчителя: «Учителю, скажіть, чому ви дозволили відбутися цієї несправедливості в вашому домі, адже всього одного вашого слова було б достатньо, щоб поставити зверхника на місце? Чому ви не вигнали його? »

У відповідь учитель лише посміхнувся. «Деякі квіти не мають запаху, і їм не варто перебувати в нашому саду», – відповів він учню. Ця відповідь залишила учня в ще більшому замішанні, ніж раніше. Побачивши здивування, написане на обличчі учня, старий змилостивився, і додав: «Гнів – це квітка без запаху, яка росте лише в садах, оточених високим муром, що віднімає свободу».

Він зрозумів, що весь цей час учитель навчав їх тому, що люди, схильні ображати інших, надмірно негативні і критичні – немов квіти без запаху. І найкраще, що ми можемо зробити – ігнорувати їх, не дозволяючи зруйнувати наш внутрішній сад.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!