Притча про те, як знайти спокій

Притча про те, як знайти спокій

Одного разу чоловік, втомившись від шуму і суєти міста, вирішив знайти спокій в душі і заспокоїти серце. Для цього він вирішив побути в тихому і спокійному місці, де нічого не відволікало б його від медитації і роздумів. У місті було дуже шумно і він вирішив піти в ліс.

У лісі тільки на мить здалося, що тут панує тиша. Вже через кілька хвилин він почав дедалі чіткіше чути безліч звуків: цокотіли коники, співали птахи, шелестіли дерева … Це не влаштовувало чоловіка і він вирішив знайти місце, в якому повинно було бути набагато тихіше.

Ще кілька днів пішли на пошуки печери. І ось він нарешті знайшов відповідну, в ній було неймовірно тихо і спокійно. Тільки чоловік розташувався в ній, як виявилося наступне: в кутку капала вода. І чим тихіше було в печері, тим чіткіше були чутні звуки води, що капає. Його це дуже дратувало.

Тоді він вирішив, що тиша може бути забезпечена тільки у власному будиночку зі звукоізоляцією. Ще півроку пішло на будівництво. І ось, нарешті, чоловік сів посеред хати і … «тік-так, тік-так …» – не заспокоюється годинник в повній тиші. У сказі чоловік зірвав з руки годинник і розбив його об стіну.

Ось. Настав момент. Нічого не відволікає. Він глибоко зітхнув і … «тук-тук, тук-тук …» – стукало його серце в грудях все голосніше і голосніше.

Мораль : спокій в душі не залежить від зовнішніх обставин. Все знаходиться всередині – всі проблеми і всі рішення. Усвідомлення цього єдиного моменту неймовірно полегшує життя. Ви перестаєте шукати винних і починаєте жити в світі з найважливішою людиною у своєму житті – з собою.

Джерело

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!