Життєва притча про злість. Ненависть, заздрість, образи – це подарунок

Життєва притча про злість. Ненависть, заздрість, образи – це подарунок

Мудрий самурай навчав бойовому мистецтву молодих учнів. Він ділився з ними своїми вміннями та досвідом. Одного разу під час занять до них завітав юний воїн, який користувався поганою славою. Він встиг прославитися нечуваною зухвалістю і жорстокістю.

Молодий воїн любив провокувати навколишніх. Він вибирав собі жертву і обсипав її добірними лайками. Оскаженілий противник після цього намагався покарати кривдника. Однак лють, яка його при цьому охоплювала, затуманює свідомість. Засліплений нею, противник допускав помилку за помилкою і в результаті задерикуватий воїн легко його долав.

Ось і на цей раз воїн почав ображати самурая. Однак той не звертав на це ніякої уваги, а продовжував спокійно передавати знання своїм учням. Задирака знову і знову намагався образити наставника, але той залишався незворушним. Зрештою задирака пішов геть в крайньому роздратуванні, так і не домігшись від самурая бажаної люті.

Коли агресор пішов, учні запитали самурая, чому той терпів нападки незваного гостя? Адже можна було викликати кривдника на бій і провчити його. На що мудрий самурай відповів: «До ненависті, заздрості і образ потрібно ставитися як до подарунка, який не можна прийняти. Якщо ти не береш подарунок, то кому він тоді належить? »

«Він належить своєму колишньому господареві», – відповіли учні. «Точно так же заздрість і ненависть, поки ти їх не приймеш, залишаються з тим, хто їх приніс», – підсумував мудрий самурай.

 

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!