10 ознак того, що ваша душа втомилася і згасає

Вам ніколи не хотілося посеред робочого дня встати і просто відправитися гуляти в парк, милуючись зеленню і слухаючи спів птахів? А, може бути, ви замислювалися над тим, щоб кинути всіх і вся і переїхати в інше місто або країну?

Якщо в вашу голову приходили подібні кардинальні думки, то, цілком можливо, це було не просто так. Можливо, вони з’явилися завдяки спробам вашої душі якось з вами зв’язатися і донести інформацію.

Якщо вам здається, що ви нещасні без якихось явних причин, то, швидше за все, ваша душа просто намагається сказати, що варто зробити перерву, відпочити і заповнити сили … А, може, навіть змінити обстановку. Ось кілька причин, які вкрай негативно впливають на вашу душу, ведучи до її повільного згасання.

1. Ви не вчитеся на своїх помилках.

Всі ми люди і схильні помилятися. Але кожна помилка стає цінним життєвим досвідом, і ми зараз існуємо, в тому числі, тому, що наші предки навчилися виживати на своїх і чужих помилках. Саме тому ознакою того, що в житті людини щось дуже не так, стає те, що вона перестає вчитися на своїх помилках.

Коли замість того, щоб витягти з подій всі можливі життєві уроки, ви починаєте звинувачувати себе в тому, що трапилося, тим самим вбиваєте власну душу – шматочок за шматочком. І якщо ви починаєте ловити себе на цьому, намагайтеся замість того, щоб займатися безглуздими звинуваченнями, прийняти зроблену помилку. А далі зрозумійте, що вам потрібно зробити, щоб вона не повторилася.

Пам’ятайте – ваша душа росте разом з вами, і скоєні помилки теж є важливою частиною цього зростання.

2. Замість того, щоб щось робити, ви знаходите відмовки.

Вам може здаватися, що вдала відмовка допоможе уникнути неприємної ситуації або перекласти частину вашої провини у трагедії на когось ще, на зовнішні обставини. Але насправді вірно швидше протилежне.

Найчастіше відмовки не тільки не допомагають уникнути вже наявних неприємностей, а й створюють нові. І коли ви починаєте нагромаджувати одну відмовку на іншу і латати діри в одній брехні за допомогою іншої, з часом ваше тіло і ваша душа просто втомлюються від цього токсичного нагромадження, починаючи відмовляти.

Якщо ви дійсно хочете собі допомогти, краще, що ви можете для цього зробити – це прийняти свої помилки і почати працювати над їх виправленням. Не намагайтеся уникнути наслідків.

Ваша душа чиста і невинна, так не отруюйте ж її відмовками і відвертою брехнею.

3. Ви боїтеся майбутнього.

Майбутнє хитке і не визначене, і ми дозволяємо нашому розуму раз по раз ставати на слизьку стежку, нескінченно розмірковуючи про те, що щось може піти не так. Але коли ми чинимо так само, часто навіть не уявляємо про те, що думки про можливий негатив не просто псують нам настрій, але і повільно руйнують душу.

Так що замість того, щоб витрачати безцінний час на роздуми про те, що щось може піти не так, краще спробуйте жити в сьогоденні і насолоджуватися життям.

Ваша душа була народжена вільною, і вона дивилася в майбутнє без страху і боязні. Так допоможіть же їй залишитися такою і далі.

4. Ви ніяк не можете відпустити минуле.

Давайте з’ясуємо один простий факт: ви не можете змінити те, що трапилося в минулому. Воно пройшло, його більше немає, але ви все одно дозволяєте собі жити минулим, а не справжнім. Поступаючи так само, ви самі позбавляєте себе можливості рухатися вперед по життєвому шляху.

Ваша душа для розвитку потребує змін. І якщо ви будете і далі при першій нагоді повертатися до минулого, то закриєте свою душу в клітці.

Ваша душа вже знає про ваше минуле все, що їй потрібно про нього знати. Припиніть же жити ним і почніть рухатися вперед.

5. Ви занадто захоплюєтеся самокритикою.

Кожен з нас є своїм найактивнішим критиком, і найчастіше – найгіршим з усіх можливих. І коли ви раз по раз починаєте нещадно критикувати самі себе, не даючи собі ні краплі пощади, це заважає вам бачити життя таким, яким воно насправді, і отримувати від нього задоволення.

Замість того, щоб проводити довгі години, докоряючи собі за недоліки, спробуйте хвалити себе за досягнення і шукати способи позбутися від недоліків.

Вашій душі подобається позитив, так підживлюйте ж її ним.

6. Ви дозволяєте іншим людям зловживати вашою добротою.

Якщо ви належите до тих людей, які люблять допомагати оточуючим, але яких всі сприймають як належне, то, цілком можливо, ви своїми діями повільно руйнуєте свою душу.

Коли в обмін на надану допомогу ви не отримуєте навіть доброго слова, душа починає сумувати. А ви замість того, щоб зробити правильні висновки, починаєте докоряти самих себе, вважаючи, що зробили недостатньо.

Не дозволяйте егоїстичним людям користуватися вами або вашою добротою. Знайте собі ціну і навчіться відстоювати свої інтереси.

Повірте, навіть якщо ви готові миритися з несправедливістю, ваша душа все одно її відчуває – і страждає.

7. Ви підкоряєтеся чужому тиску.

Ми можемо щось робити або чимось займатися навіть в тому випадку, якщо це заняття нам не зовсім до душі. Чому ми це робимо? Причин безліч – ми можемо не хотіти виділятися з нашого оточення, або, наприклад, піти на це під тиском друзів або родичів. Але коли ви вирішуєте поступитися, погодитися, прогнутися … подібними вчинками ви зраджуєте самі себе.

Постарайтеся знайти щось таке, що по-справжньому подобається, і що, як ви відчуваєте, відповідає вашим життєвим цінностям і моралі. Не дозволяйте комусь з боку визначати умови, за якими ви живете своїм життям – це не може піти вам на користь.

Ваша душа бачить вас наскрізь, і вам її не обдурити, як не старайся … Так що не робіть цього, добре?

8. Ви говорите «так», хоча насправді хочете сказати «ні».

Це велике зло, яке ви робите щодо самих себе, і ваша душа дорого за нього платить. Коли ви вирішуєте зробити щось таке, що ви насправді дуже не хочете робити, ви знижуєте власну самооцінку і залишаєте свою душу в подиві.

Ваша душа чесна і відкрита, і вона просто не може зрозуміти, навіщо робити те, чим би ви ніколи не зайнялися з власної волі. Так що ніколи не забувайте про те, що якщо твердо знаєте, що не хочете щось робити, то … просто не робіть цього. От і все. Тим більше що небажані справи і вчинки безумовно не принесуть щастя ні вам, ні вашій душі.

Ваша душа пильно стежить за тим, що ви робите, так постарайтеся ж не розчаровувати її.

9. Ви миритеся з присутністю в вашому житті токсичних людей.

Мало хто любить прощатися з людьми назавжди, особливо коли та чи інша людина перебувала у вашому оточенні дуже довгий час. Але якщо ви розумієте, що ця людина приносить у ваше життя один лише негатив … Що ж, краще вам з нею попрощатися, як би боляче це не було.

Не дозволяйте токсичним людям залишатися в вашому житті, і ні за що не дозволяйте їм визначати ваші пріоритети. Якщо ви знаєте, що комусь не місце у вашому житті, не сумнівайтеся і не зволікайте. Зробіть те, що потрібно зробити.

Ви і так вже досить отруїли свою душу, до чого додавати до цього ще й чужу отруту?

10. Ви не любите самі себе.

Це, мабуть, найстрашніший гріх з усіх. Якщо ви не навчитеся любити себе по-справжньому, рано чи пізно від вас відмовиться навіть власна душа. Ви можете не усвідомлювати цього, але душа жадає від вас любові й уваги.

І якщо вона не буде цього отримувати, то з часом ви мало-помалу почнете ненавидіти і себе, і все, що вас оточує. І поки цього не сталося … навчіться любити себе.

Навчіться любити і себе, і все, що є у вашому житті, до найменшої дрібниці. Неважливо, як ви виглядаєте і наскільки нескладна ваша хода – ви більш ніж гідні любові. Навчіться приймати себе, і тим самим зробіть своїй душі найчудовіший подарунок з усіх можливих.

Яскрава душа – це любляча душа. Любіть свою душу, піклуйтеся про неї, і вона відповість взаємністю.

За матеріалами

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!