«3 речі, які призводять до зневіри та туги у старості»: мудрі єврейські прислів’я про те, як це виправити

Старіння – неминучий процес. Спочатку, будучи дітьми, люди хочуть бути дорослішими – вони бачать романтику у дорослому житті. Хочеться бути самостійними, відповідати за власне життя. Але як тільки доросле життя настає, кількість страхів значно збільшується.

Поступово до них додається ще один страх старості. І останній неодмінно приходить до кожної людини, часто залишаючи після себе неприємний післясмак із зневіри, туги і маси жалю з різних приводів.

Але немає сенсу засмучуватися про неминуче. Набагато важливіше щось почати робити сьогодні, щоб завтра суму було в рази менше. І мудрі єврейські прислів’я, які «кочують» з уст у вуста підкажуть, на що сьогодні слід змістити акцент, щоб жалю в зрілі роки було набагато менше.

1. Діти – квіти життя, але за однієї умови.

“Діти – квіти життя” – хороша фраза, глибока. Але слід розуміти, що діти не повинні стати основою цього життя. Інакше, коли вони залишать батьківську хату, батьки будуть себе почувати зовсім втраченими, немов їх сенс життя щойно пішов.

І без дітей вони не знають, чим займатись далі. Вільний час буде тільки обтяжувати їх. Часто це призводить до того, що батьки починають втручатися у сім’ї своїх дорослих дітей, чим згодом псують стосунки з ними.

Аналогічно з іншими людьми. Спочатку «Я» , зрікаючись горезвісного «Я – остання буква в алфавіті», і потім все інше. Чоловік чи дружина, діти, друзі – все після. Насамперед потрібно приділити увагу собі. Власним хобі, саморозвитку, вдосконаленню особистості.

Людина, яка спочатку думає про себе, і іншим здатна дати набагато більше. З тієї лише причини, що колись вона сама стала багатшою – у всіх відношеннях.

2. Своєчасність – запорука відсутності засмучення.

Важливість дій не можна недооцінювати. Варто розуміти, що відсутність дій – це також дія. І чим старшою стає людина, тим більше у неї було ситуацій у минулому, де можна було діяти, але вона вибрала «відсидітися» осторонь.

Це стосується одночасно і роботи і особистих відносин. Можна було попросити у начальника підвищення і не отримати його, проте потім не довелося б «ламати голову» над тим, що він міг задовольнити прохання. Або прожити все життя з нелюбимою людиною, просто тому, що вчасно не сказали про свої почуття коханій.

3. Будуть гроші і здоров’я буде.

Молодість прощає багато. І в юні роки здоров’я здається «нескінченним». Часто люди зміщують акцент на заробіток грошей – працюють, наче коні, вдень та вночі. Або гуляють у клубах, барах, забуваючи подбати про себе.

А потім, з настанням зрілих років, починають шкодувати, що недостатньо уваги приділяли своєму здоров’ю. Про нього потрібно починати дбати якомога раніше. Тому що навіть великі гроші не здатні виправити помилок молодості, та й витрачати їх не доведеться, роблячи все своєчасно.

Людині потрібно бути усвідомленою. І якщо юність, підлітковий максималізм не дозволяють це зробити, то в дорослому житті час почати думати про майбутнє, щоб не стати людиною, яка «доживає».

Previous Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!