Чому взаємна любов перетворюється у взаємні претензії

Чому взаємна любов перетворюється у взаємні претензії

Колись нам було цікаво і дорого все, що відбувалося в житті близької людини. Ми ділили враження і переживання, поспішали порадувати один одного. Чому ж з часом починаємо цінувати лише практичні вигоди і комфорт спільного життя?

Макс світився від щастя, на наших зустрічах в дружньому колі він міг говорити тільки про свою нову любов. Нещодавно він познайомився з її сім’єю. «Як мені пощастило, – зізнався Макс. – Вона дивовижна жінка ».

«У чому ж це виражається?» – запитав один з друзів. «Бачили б ви, як вона спілкується, – Макс ділився своїми спостереженнями з великим задоволенням. – Вона така уважна, здатна вислухати і допомогти. Її обожнюють і діти, і тварини. У всіх вона бачить гарне. А як вона сміється! Поруч з нею відчуваєш себе щасливим », – підсумував наш закоханий друг.

За рік до цього Макс пережив важке розлучення. Це було рішення дружини, вона сказала, що більше не любить його і йде. Тоді я запитав Макса: «А ти любиш її?» – і він відповів ствердно. На питання, чим вона йому дорога, Макс відповів: «Вона чудова мати і піклується про сім’ю. Багато в чому завдяки її допомозі мені вдалося не відволікатися на побут і будувати кар’єру ».

Очевидно, все це було сказано щиро, але ніяк не відображало почуттів і емоцій. Він згадував все, що дружина для нього робила. Тепер же, описуючи нову кохану, він говорив насамперед про те, що вона для нього значила.

З досвіду роботи з парами я знаю, що жінки більш чутливо усвідомлюють у відносинах момент зламу.

=Що це таке? Це момент, коли чоловік починає цінувати лише турботу, яку вона дає йому і дітям, але перестає бачити в ній жінку. Вона відчуває, що чоловікові вже не важливо, що у неї на душі, головне, що в родині підтримується звичний порядок речей. Йому здається, він як і раніше любить дружину, але ставлення стає прагматичним. Він цінує її не за те, що вона просто є в його житті, а за те, що вона для нього робить.

Зрозуміло, було б несправедливо звинувачувати в цьому тільки чоловіків. Жінки з часом теж забувають про якості, які одного разу полюбили в партнері, і починають розглядати союз як маленьку корпорацію з чітким статутом прав і обов’язків сторін.

Відносини дають безцінну можливість навчитися тому, як можна безкорисливо любити і приймати іншого

Але замість того, щоб радісно і щедро віддавати любов і увагу близьким, ми вступаємо з ними в змагання, хто більше отримає. І якщо одному з нас здається, що він програє і отримує недостатньо, він і сам перестає віддавати: турботу, захоплення партнером, бажання зробити для нього щось приємне. Власна лагуна любові здається нам порожньою, і ми незадоволені тим, що партнер не кидається її заповнити. Однак заповнити її не зможе жодна людина, крім нас самих.

Згодом ми відчуваємо, що з відносин йде головне, з чого вони починалися: вміння бачити в коханій людині не те, що робить його зручним співмешканцем, а те, що робить його самим собою. Одні задовольняються цим, інші змінюють партнера, щоб знову повторити сценарій. Щиро бажаю своєму другові Максу, щоб цей сценарій в його житті змінився.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!