Фараон відмінив рабство. А на наступний день йому відкрилася приголомшлива картина

Одного разу фараон зібрав жерців і сказав їм:

«Ви бачите ці довгі шеренги рабів, закутих у ланцюги і несучих по одному каменю? За ними стежать тисячі солдатів. І все тільки тому, що ми боїмося бунту. Але рабів повинно бути багато! Тому доводиться посилювати охорону і годувати всіх цих нездар, щоб вони продовжували працювати. Але все одно діла не йдуть так, як хотілося б … Раби ліниві і схильні до непокори.

Ви тільки погляньте на те, як повільно вони повзають! Варта зовсім зледащіла і не завжди підганяє їх батогом. Але вони будуть працювати набагато швидше! І для цього нам навіть не потрібна охорона. Наглядачі теж стануть рабами. І ось як ми це зробимо.

Сьогодні, перед заходом сонця, оголосимо рабам, що я дарую їм свободу! За кожен принесений камінь вони будуть отримувати по монеті. Монети можна буде обмінювати на їжу, одяг, будинки та інше. Я скасовую рабство! Відтепер тут будуть жити вільними – всі до єдиного! ».

На наступний день фараон разом з жерцями піднявся на оглядовий майданчик спеціально побудованої штучної гори. Те, що відкрилося їх поглядам, виглядало просто приголомшливо!

Колишні ледачі раби наввипередки тягли каміння в місто. Багато несли навіть по два або три. Інші ж бігли, спотикаючись і піднімаючи пил. Люди вважали себе вільними, адже вони більше не скуті ланцюгом. І тепер їх головне завдання – отримати якомога більше коштовних монет, щоб прожити щасливе безтурботне життя.

Фараон кожен день займав улюблене місце на оглядовому майданчику і з радістю дивився на те, що відбувалося внизу.

Уже через місяць все кардинально змінилося. Серед рабів стали виділятися невеликі групи, які створили візки і штовхали їх, заповнивши доверху великими каменями. «Вони ще стільки всього придумають! – із задоволенням подумав фараон, – між ними вже і свої послуги з’явилися: рознощики води, їжі і т.д. Зовсім скоро начальство собі виберуть, потім суддів. Нехай що хочуть, те й роблять … »

Нехай вибирають. Вони ж тепер «вільні люди»! Але суть-то залишилася колишньою. Ці дурні так само як і раніше тягають каміння …

За матеріалами

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!