Любов дитини до батьків. Чи буває вона занадто сильна?

Любов дитини до батьків. Чи буває вона занадто сильна?

У малолітньому віці мама і тато здаються малюкові найпрекраснішими людьми на світі. Дітки навіть намагаються розмовляти як батьки. П’ятирічні дівчатка люблять вбиратися в мамин одяг, щоб бути схожим на неї. До трьох років діти вже перестають бути такими впертими, як були раніше, і починають проявляти до батьків ніжність. Зрозуміло, любов малюка не означає, що він завжди буде слухняним, адже у нього є і власні бажання. Він іноді не підкоряється вимогам батьків, веде себе погано і нетактовно, і цим заслуговує певного покарання.

До трьох років хлопчик починає відчувати захоплення перед своїм батьком. Він мріє бути схожим на нього в своїй зовнішності і захопленнях, переймає його модель поводження з іншими людьми.

А дівчинка в три роки хоче допомагати матері по будинку і бути схожою на неї. Їй починають подобатися ляльки, вона проводить з ними багато часу, переодягають їх, годує, купає. Граючи, дівчинка мимоволі копіює  слова мами, жести і навіть приймає її ставлення до оточуючих.

До трирічного віку хлопчик любить маму тому, що відчуває від неї певну залежність. Але потім його емоції стають схожі на батьківські. Чотирирічний хлопчик, наприклад, нерідко заявляє мамі, що візьме її в дружини, коли стане великим.

Ці емоції розвивають у дітей здорову прихильність до представників протилежної статі. У віці 3-4 років у малюків також з’являються думки про те, що мама відрізняється від тата в фізіологічному сенсі цього слова.
Сильні емоції, випробувані дитиною на цьому етапі життя, готують його до майбутніх дорослих моделей батька, матері, чоловіка, дружини. Однак ці любовні почуття не тривають тривалий час. До 5-6-річного віку у дитини з’являються інші захоплення – дитячий садок, школа. А випробувані раніше почуття – це лише необхідний етап, що допомагає розвитку його особистості.

На догоду синові батькові не слід прикидатися, що він не відчуває до дружини ніяких почуттів. Цим він лише зашкодить малюкові. Це лякає хлопчика і народжує в ньому почуття провини. Батько завжди повинен надихати хлопчика своєю силою і мужністю. Точно так само і матері не потрібно боятися показувати, як вона любить чоловіка і віддана йому.

Хлопчику буде нелегко, якщо мамина любов до нього буде явно більше, ніж любов батька. Точно так же чималу шкоду дівчинці приносить батько, який показує, що з дружиною йому перебувати менш приємно, ніж з дочкою. Це завадить дівчинці в майбутньому стати по-справжньому щасливою жінкою.

Батьки не можуть безроздільно належати тільки дітям – батько – дочці, а мама – синові, тому вони повинні дати зрозуміти, що мама і тато люблять бути наодинці. Не варто дозволяти дитині втручатися в дорослі розмови, або заважати батькам перебувати разом.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!