Мудра притча для відкритих вразливих людей. Як вижити в цьому світі?

Мудра притча для відкритих вразливих людей. Як вижити в цьому світі?

Незважаючи на те, що більшість людей в наш час дуже закриті і йдуть по головах заради досягнення своїх цілей, залишилися і добрі ранимі люди, яким важко виживати в цьому жорстокому світі. Вони намагаються ставитися до людей з відкритою душею, щиро співпереживати. Однак у відповідь вони отримують удари долі один за іншим, їм набагато важче жити. Чому ж так несправедливо?

Якщо в цій розповіді ви впізнали себе, прочитайте цю притчу. Вона допоможе розібратися, як жити так, щоб вам не плювали в відкриту душу!

Одного разу до одного сивого мудрого старця прийшла вся в сльозах молода, красива дівчина. Що мені робити? – крізь сльози скаржилася вона. – Я завжди намагаюся по-доброму обходитися з людьми, нікого не ображати, намагаюся всім допомогти, чим можу. І хоч я з усіма привітна і ласкава, але часто замість подяки і поваги приймаю від людей образи і гіркі глузування. А то і відверто ворогують зі мною. Я не винна ні в чому, і це так несправедливо і образливо до сліз. Порадьте, що мені робити.

Мудрець подивився на красуню і з посмішкою сказав:

– Роздягнися догола і пройдися по місту в такому вигляді.

– Та ви з глузду з’їхали! – обурилася красуня.

– В такому вигляді всякий збезчестить мене і ще бозна що створить зі мною. Тоді мудрець відкрив двері і поставив на стіл дзеркало.

– Ось бачиш, – відповів він, – з’явитися на людях, оголивши своє тіло ти боїшся. Так чому ж тоді ходиш по світу з оголеною душею? Вона у тебе розкрита, як ці двері. І тому всі кому не лінь без дозволу входять в твоє життя.
І якщо бачать в чеснотах твоїх, як в дзеркалі – відображення неподобства своїх вад, то намагаються обмовити, принизити і образити тебе. Не у кожного є мужність визнати, що хтось краще за нього. Аби не допустити змін, порочна людина завжди ворогує з праведником.

– Так що ж мені робити? – Запитала дівчина. – Підемо, я покажу тобі свій сад, – запропонував старець. Водячи дівчину по саду мудрець сказав:

– Багато років я поливаю ці прекрасні квіти і доглядаю за ними. Але я жодного разу не помічав, як розпускається бутон квітки, хоча потім я і насолоджуюся красою і ароматом кожної з них …

Так і ти будь – подібна квітці: розкривай своє серце перед людьми не поспішаючи, непомітно.

Дивись, хто хороша людина і гідна бути другом тобі і творить тобі добро – тому і відкривай свою душу.

А ті хто обриває пелюстки і топче ногами , ті, хто грубий, непорядний і невдячний – від тих йди, і нічим їм не допомагай.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!