Найвиразніша ознака людини, яка вас покине і підставить

Найвиразніша ознака людини, яка вас покине і підставить

Є ознака, за якою можна визначити людину, яка покине вас у важку хвилину. Вона, може, і не погана людина. Навіть майже добра. В загальному не зла і не підла. Але може зробити підлий вчинок і зрадити.

Тому що чудово вміє себе виправдовувати й хутко переносити відповідальність на інших людей або на обставини. Це і є головна ознака. Така людина заздалегідь себе виправдала. За все відразу. Вона класно це вміє робити.

Людина, на яку не можна покластися в скрутну хвилину
Вона ніжно скаже в будь-якому випадку: «Подумай сам, у мене були такі обставини, що я не могла стати на твій бік. Я не могла прийти, ти ж доросла людина і це розумієш. Я була змушеною зрадити тебе, та й взагалі це не зрада. Це мені завадили, і я не змогла через такі й такі справи». Вона почне звинувачувати інших. А потім почне звинувачувати вас: Чому ви не хочете по-дорослому подивитися на речі та проявляєте максималізм? А потім знецінить ситуацію і скаже: «А що, власне, сталося? Нічого особливого». Але головне — самовиправдання і перенесення відповідальності. Ось це найсуттєвіша ознака.

Навіть якщо мова йде дійсно про дрібниці: не прийшов, не зробив, не віддав того, що повинен був віддати… Сам по собі вчинок дріб’язковий, але виправдання насторожують.

«Я забув, вибач», «я злякався і промовчав», «я розгубився і сховався в кущі», «я втратив гроші, пробач!», – ви такого не дочекаєтеся. Але лавина виправдань почнеться відразу. І виправдання перейдуть у звинувачення; ви ж і залишитеся винними. Або інші люди. Але сама людина ніколи не визнає свою провину.

Одна легенда розповідає, як пророк збирав жителів міста у військовий похід на ворогів; треба було захистити місто від небезпеки. Всі чоловіки зібралися і пішли битися, крім вісімдесяти осіб. Останні злякалися: переживали і за майно, і за свої торгові точки, і багаті будинки. І за своє життя. Ось і сховалися серед жінок, старих і дітей.

Потім воїни з перемогою прийшли додому. І цих вісімдесятьох осіб змусили відповідати — чому вони не пішли захищати місто? Більшість знайшли собі виправдання, тисячі виправдань: раптова хвороба, слабкість в ногах, дружина народжувала, дитина захворіла, пожежа почалася, — різні виправдання звалювали один на одного ці люди.

Дуже красномовно. І тільки троє щиросердно зізналися, що злякалися. Їм соромно, але їм не вистачило хоробрості, тому вони просять їх покарати по справедливості. Їм немає виправдання.

І ось цим трьом містянам пробачили. Два місяці їх уникали та не спілкувалися з ними. Але ці троє проявили каяття і всім допомагали, ділилися, спокутували провину, як могли. І потім погане забулося. А пророк сказав: той, хто чесно визнає провину і не шукає виправдань, — достойна людина. Він здатний виправити помилку. І наступного разу вчинить правильно. Так і вийшло, до речі.

А лицеміри невиправні. І вони знову зрадять, тому що заздалегідь знайшли собі виправдання. Вони себе наперед виправдали, а вже потім зробили підлий вчинок.

Спочатку людина виправдала себе, а потім зрадила. «Мене на це штовхнули обставини, я випив, мені були потрібні розваги, зрада — це нормально, всі так роблять, зрештою, я — жива людина!». Ось так виправдала себе, а потім зрадила.

Спочатку виправдала себе: «Мені дуже потрібні гроші, якщо навіть я їх не віддам, нічого страшного, в іншої людини все одно ці гроші зайві. А мені дуже треба, тому я візьму і не віддам. Або віддам, коли розбагатію!» А потім взяла і не віддала.

Спочатку виправдала себе: «А що тут такого страшного. Мені ж потрібна ця посада. Директор і так скоса зиркає на колегу і готовий його звільнити. Якщо я трохи прискорю ситуацію і збрешу про слова колеги, то це просто трохи пришвидшить процес. Колега сам винен, що патякає направо-наліво!»… Така людина себе виправдає, а потім буде доносити.

Виправдання і звинувачення — це ознаки тієї людини, яка вас підставить і залишить в скрутну хвилину. Тому що такій людині не доведеться боротися з совістю, вона з нею давно домовилася. Досягла повного розуміння. А якщо людина не виправдовується, визнає провину і намагається виправити те, що наробила, — це нормальна поведінка. І помилку можна пробачити, якщо її можна виправити.

Автор Анна Кірьянова 

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!