Не допускайте того, щоб над дитиною знущалися однолітки

Дуже неприємною частиною життя наших дітей є конфлікти з однолітками. Вихід – навчити дитину розуміти розбіжності і те, як ефективно з ними справлятися. Ми дуже часто боїмося втручатися в конфлікти, що виникли поруч і навколо наших дітей. Діти повинні вчитися вирішувати проблеми самостійно, це дуже важливе життєве правило, але все ж іноді потрібно зупинити їх, щоб ситуація не зайшла занадто далеко. Чи допоможе участь дорослого в конфлікті вирішити всі розбіжності або тільки посилить протиріччя між дітьми?

Діти, які починають вести себе грубо і проявляють негативні почуття, дуже часто не можуть нормально контактувати з іншими дітьми. Такі діти зазвичай мають слабкі навички спілкування, так як вони їм просто не навчені. Ці діти рідко розвивають свої навички спілкування в майбутньому. Батьки повинні звернути на це особливу увагу і вжити заходів. Діти наслідують іншим дітям, тому, якщо вони бачать таку поведінку в іншого, то можуть почати проявляти його і самі.

Маленькі діти, які не люблять сперечатися або суперечити іншим, дуже часто стають об’єктом уваги задир. Вони «винагороджують» дії хулігана, погоджуючись з його глузувань, якими б вони не були. Ваша дитина повинна навчитися стояти на тому, у що він вірить, на тому, що він любить, що йому подобається. Це дуже важливе в житті вміння. Ви можете допомогти вашим дітям різними способами, наприклад: просто поговоривши з дітьми про їхні проблеми, дозволивши їм самим відкрито у всьому розібратися у вашій присутності.

Потрібно навчити дитину бути більш впевненим у поведінці з іншими. Це йому дуже стане в нагоді в майбутньому. Батьки можуть дуже добре в цьому допомогти, показавши на різних прикладах, ситуаціях, а також встановивши деякі рамки поведінки. Якщо ви дасте дитині шанс самому приймати деякі рішення, це може сильно вплинути на те, як він буде вести себе з іншими дітьми. Якщо ви дозволите дитині самій вибирати, що він одягне, і що він буде їсти в певний час доби, то це дасть йому відчуття самостійності і відповідальності, що дуже важливо в житті дитини.

Найголовніше – переконатися, що діти відчувають себе нормально і комфортно в компанії один одного, що вони не принижують один одного, і що ваша дитина зайвий раз не проявляє своїх почуттів. Покажіть дитині всю свою любов, поясніть йому, що, навіть якщо над знущаються або потішаються в класі, це не означає, що він самотній і що з ним ніхто не захоче грати. З іншого боку, необхідно постаратися пояснити тим дітям, хто над ним потішається, як це, коли над тобою знущаються, довести їм, що це не потрібно. Це може стати чудовою можливістю для дітей, щоб подружитися і стати хорошими друзями в майбутньому.

Чим більше у дітей можливості поговорити і висловити свої емоції і почуття, чим більше вони впевнені в собі і своїх переконаннях, тим менша вірогідність того, що над ними будуть знущатися. Потрібно навчити дитину відстоювати свою думку.

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!