Одна мудра притча про труднощі

Одна мудра притча про труднощі

Часом життя, щоб випробувати людину, посилає їй одне випробування за іншим, не даючи можливості віддихатися. У зв’язку з цим мені згадалася одна мудра притча.
Жив-був фермер. У нього був осел, який справно служив йому все своє осляче життя. Одного разу осел з необережності провалився в колодязь і страшно закричав, кличучи на допомогу. Коли фермер прибіг і побачив в чому справа, він, звичайно, дуже засмутився, адже осел був у нього один. Став фермер думати, що ж йому робити. Думав-думав і розсудив так: «Осел мій вже старий, своє він майже відслужив. Та й колодязь цей майже висохлий – я давно збирався його закопати. Осла мені все одно не витягнути ніяк, так що закопаю його в колодязі, та й, коли він помре, запаху розкладання чутно не буде. А собі згодом куплю молодого ослика, витривалого. »

Взяв фермер лопату і став закопувати колодязь. Осел, зрозумівши в чому справа, взявся несамовито кричати на своїй ослячій мові. І раптом він замовк. Кинувши в колодязь ще кілька лопат землі, фермер вирішив все ж подивитися, чому осел мовчить. Як же він був вражений тим, що побачив! Кожен кому землі, який падав йому на спину, ослик струшував і підминав під себе ногами. Таким чином він піднімався все вище і вище. Скоро під осликом виявилося так багато землі, що він зміг вистрибнути з колодязя.

У житті кожного з нас буває чимало труднощів. Іноді вони йдуть один за одним. Але не варто їх сприймати як спробу життя «закопати» вас. Труднощі – це щаблі. Труднощі – це досвід. А коли ми набуваємо досвіду, то стаємо на сходинку вище у своєму розвитку.

Як би не було вам важко, які б випробування не посилало вам життя, ніколи не здавайтеся. Досвід у ослика: струсніться і піднімайтеся. Якщо не зупинятися, то можна вибратися навіть з найглибшого колодязя.

Джерело

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!