Підготовка до екзамену: як батьки можуть допомогти своїй дитині

Іспити – складний період у житті не лише дитини, а й її батьків, які не менше хвилюються за свою дитину та хочуть допомогти будь-яким можливим способом. Та важливо не перестаратися й зробити все правильно, щоб дитина відчувала підтримку та впевненість, а не тиск з вашого боку.

Перше, що варто зробити, це створити для дитини комфортну атмосферу. Від настрою та загального оточення напряму залежить результат дитини під час навчання. Запропонуйте разом облаштувати гарне робоче місце. Якщо дитина хоче все зробити сама – не перечте їй. Порадьте дитині займатися підготовкою у певний час, наприклад, з п’ятої години вечора до сьомої. Почніть робити це заздалегідь, а не за два тижні до іспитів. Таким чином ви уникнете зайвих стресів.

Намагайтеся прибрати зайві звуки: не розмовляйте голосно телефоном або з іншими членами сім’ї, не заходьте в кімнату без потреби. Пам’ятайте, що не тільки побутовий шум може стати на заваді навчанню, а й сімейні конфлікти, через які дитина може переживати.

Не змушуйте дитину “зубрити” матеріал.

Достатньо знати тільки ключові моменти, на які учень зможе опиратися, щоб згадувати подальші події. Непоганим варіантом буде скласти план підготовки. До прикладу, розпочати з вивчення найлегшої, знайомої для дитини теми, а потім перейти до освоєння важчого матеріалу.

Якщо ви бажаєте брати участь у підготовці дитини, найкращим варіантом буде, якщо вона сама звернеться до вас з таким проханням. Намагайтеся не бути “строгим вчителем”, а другом, перед яким не страшно помилитися.

І найголовніше, щоб ваша дитина не відчувала тиску та страху перед іспитами, давайте їй можливість відпочити. Часто буває так, що діти самі на себе негативно впливають через надмірне хвилювання, намагаючись вивчити якомога більше. При цьому не звертаючи уваги на свій стан. В такі моменти вашим основним завданням буде їх заспокоїти та нагадати про відпочинок.

Окрім того, за день до іспиту забезпечте дитину спокоєм. Відкладіть всі підручники й похваліть за пророблену роботу.

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!