Повчальна історія про погляди на життя

Повчальна історія про погляди на життя

Покликали в гості. Подруга з чоловіком. Буде багато народу, сказали … Я кажу: не кличте, гірше буде. Я не люблю народу. Я – соціопат. Ні, приїжджай, наполягли. Ну, приїхала. Туди-сюди. Випили, поїли. І тут – розмови.

Всі базікають, я мовчу. Почали у мене всяку фігню питати. Не питайте мене ні про що, кажу. Я – мовчазний соціопат. Ні, пристали. Один. Півгодини міркував про манери, про те, як важко жити, коли навколо не вміють себе вести і одягатися. Що Ви про це думаєте, каже мені. Поспіль три рази.

Ну, я і сказала, що я думаю, що на його місці я б не наділа крепдешинову кофточку своєї мами, навіть в гості, навіть під піджак свого тата … І не стала б із загальної мисочки доїдати салат. Переклала б в свою тарілку. І … Ну, він не дослухав, пішов швидко і навіть поїхав. А я що? Я – відвертий соціопат.

А тут ще одна. Піввечора все говорила про здорове харчування, і нарікала, що нічого здорового немає на столі. Що я про це думаю, запитала мене. Декілька разів. Ну, я і сказала, що вона, безсумнівно, символ здорового харчування, вся сама здорова, здоровенна, навіть.

І так, нічого підходящого для неї немає. Вже немає. Особливо, на її частині столу. Все скінчилося. І вона якось відразу теж додому зібралася, тільки пиріжок доїла з м’ясом. А я що? Я – правдивий соціопат.

І тут з іншого краю столу запитали. Там жіноча компанія, одна розповідала про свій успіх у чоловіків. Скажений. На відпочинку. В Турції. І Іспанії. У масажистів і офіціантів. Голосно так розповідала. І у мене запитала, на жаль, як мої успіхи у чоловіків. Ну, я і розповіла, що немає у мене успіхів. Жодного альфонса за це літо не ощасливила. Ні в Туреччині, ні в Іспанії. Напевно, грошей шкода. Я – жадібний соціопат.

І вони якось раптом все почали збиратися додому і поїхали. Стало тихо … Залишилися ми. Я, подруга, чоловік. І бабуся.

– Господи, щастя яке, – сказала подруга. – Як вони рано всі поїхали. Вперше.
– Я з цього приводу вишневу наливку зараз принесу, сам робив, тільки для нас беріг, – сказав чоловік.

Ми пили наливку і дивилися на захід. Було чудово. Тихо і пахло листям.

– Спасибі, що покликали в гості, – сказала я. – Як добре у вас.
– Приїжджай завжди, – відповіли вони.

Я приїду. Я – вдячний соціопат.

Джерело

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!