Секрет щасливого шлюбу: перестаньте пристосовуватися!

Секрет щасливого шлюбу: перестаньте пристосовуватися!

Щасливий шлюб – мрія багатьох жінок. Чому вона так часто не збувається?

Тому що заради неї жінка готова приносити жертви. І першими під ніж ідуть всі інші мрії, власні плани. Але не можна стати щасливою, погодившись  не бути собою. А якщо жінка нещасна, то звідки візьметься щастя в родині?

«Мені важко вгадати, якому гарніру він віддасть перевагу на вечерю, намагаюся про всяк випадок приготувати два різних», – слова 39-річної Віри. Вона впевнена, що її обов’язок – вловлювати бажання чоловіка.

«Я постійно скаржуся, не вмію будувати кар’єру. Але мені, колишнійвідмінниці, до болю хочеться визнання. А чоловік сердиться, говорить, я слабка і мені треба звільнитися і сидіти вдома », – розповідь 28-річної Аліси. Щось заважає їй зробити останній крок до повної залежності від чоловіка.

У нас попереду кілька зустрічей – і одного разу вона прийде до думки, що їй потрібно не чоловікові на начальство скаржитися, а самій знайти спосіб вирішити проблеми на роботі.

Відмовляючись діяти самостійно, ми перестаємо довіряти собі, починаємо шукати опору зовні, дозволяємо іншим керувати нами. А коли з нами поводяться як з нерозумними дітьми, безпорадними без опіки, ми мимоволі підлаштовуємось, граємо роль цих дітей.

Чи можна розімкнути це коло? Так, якщо ми згадаємо, що вже дорослі. Коли ми знаємо, чого хочемо, відповідаємо за свої рішення, то і відносини перебудовуються, виходять на рівень «дорослий-дорослий». Іноді на подив близьких. Кілька разів я чула від різних клієнток, що чоловіки називали їх раптом феміністками. Від несподіванки чоловікам хочеться знайти клеймо.

Навіть ставши на шлях поваги до себе, важко не збиватися з нього. Складно не повернутися до звичної ролі примхливої дитини або критикуючого батька. Тому практична порада. Якщо ви хочете перерозподілити обов’язки в сім’ї, позначайте їх чітко.Позначте певні цілі. Хто і скільки може і повинен заробляти.

Але перш за все – вирішите, чого ви хочете для себе. І відмовтеся від жертв. Думка про те, що ваші жертви принесуть іншим щастя, – самообман. Я зазвичай прошу згадати, що в літаку просять спочатку забезпечити власну безпеку, а потім вже допомагати іншим. Якщо ваше сімейне життя увійшло в зону турбулентності, спробуйте застосувати це правило.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!