5 вражаючих місць України, про які знають не всі!

Всі ми шукаємо краси десь далеко за обрієм, їздимо відпочивати закордон, не помічаючи те, що є навколо нас. У цьому матеріалі ви побачите, що не потрібно їхати за тисячі кілометрів від дому, щоб побачити красиві пейзажі чи пам’ятки архітектури, бо це все є тут – в Україні.

1. Українське рожеве озеро

Чи знали ви, що в Україні є власне рожеве озеро? Розташоване воно поблизу Херсона, його ще називають Лемурійським або мертвим морем України, адже вода тут має приємний рожевий відтінок. До того ж ця вода має лікувальні властивості, вона набагато солоніша за ізраїльське море. Весь запас солі в затоці перевищує 200 мільйонів тонн і його концентрація у воді сягає до 35%, тоді як у Мертвому морі вона становить лише 27 – 30%. Озеро містить цілющу глину і сіль. Місцева солона вода в Україні багата на мінерали, кислоти, солі хлориду магнію та калію, бромід магнію, йодид натрію.

2. Тунель Кохання

Популярний туристичний об’єкт, розташований біля селища Клевань Рівенської області. Тунель Кохання розташований на відрізку (близько 4 км) залізничної колії, яка веде від селища Клевань до селища Оржів. Це — зелений тунель у лісовому масиві, утворений через рух потягу до/від деревообробного заводу в Оржеві. На своєму шляху через ліс потяг збиває гілки дерев, кущів. Внаслідок цього утворився щільний коридор точної аркової форми. Тож це — не є дивом природи, а наслідком техногенного впливу потяга. Найкраще те, що цей тунель виглядає казково у будь-яку пору року!

3. Олешківські піски або Українська Сахара

Піщаний масив, один із найбільших у сухо степовій частині Європи, розташований в лівобережній неподалік села Олешки, що на Херсонщині, простягається на 158 км від берегів Чорного моря на заході до м. Каховка на сході. Територія Олешківських пісків складається з багатьох горбистих арен, загальна площа яких становить 219,9 тис. га. Попри свій пустельний ландшафт і той факт, що в спеку тут пісок прогрівається до 70°C, а іноді трапляються справжні піщані бурі, Олешківські піски можуть похизуватися справжніми березовими гаями. Ростуть тут особливі берези дніпровські, занесені до Червоної книги. Таких дерев немає ніде в Україні, адже цей вид пристосований лише до умов Олешшя.Дуже популярними тепер стали 2-3-денні організовані тури в Олешківські піски, коли можна ставити намети і зустрічати світанок серед неймовірних краєвидів.

4. Тараканівський форт – місто привидів

Тараканівський форт, Дубенський форт або Нова Дубенська фортеця — оборонна споруда, архітектурна пам’ятка XIX століття. Розташована неподалік від села Тараканів Рівненської області. Неподалік проходить автомобільна траса Київ — Чоп. Зараз він більше нагадує руїни, але навіть у такому плачевному стані фортеця приваблює туристів. З цим місцем у Західній Україні пов’язано багато легенд та містичних історій. Він був побудований з основною метою захисту залізничної дороги Львів – Київ та був укріпленням з бетонно-земляного покриву. Складні військові та політичні обставини в Україні у XVIII – XIX століттях вимагали стратегічних укріплень, таких як Тараканівський форт, щоб захистити свої землі та громадян. Це місце також називають містом привидів через велику кількість моторошних легенд. Кажуть, багато туристів можуть почути голоси загиблих солдатів, які кличуть у глиб фортеці. Та найстрашнішим привидом вважається дух священника, який колись правив у тутешній гарнізонній церкві. Начебто, він досі бродить темними закутками і б’є у дзвони, закликаючи душі мертвих і живих відмолювати свої гріхи.

5.Скелі Довбуша

Скельно-печерний комплекс, унікальна пам’ятка історії та природи. Розташована за 3 км від села Бубнища, що на Франківщині. Це скелясті виступи пісковиків заввишки до 80 м, що утворились понад 70 млн років тому на дні палеогенового моря. Кам’яний лабіринт завширшки 200 м тягнеться серед буково-смерекового лісу зі сходу на захід майже на 1 км. За переказами, у XVII–XVIII ст. тут таборували опришки, які використовували печери під сховище.

Унікальний скельний комплекс названий на честь легендарного опришка Олекси Довбуша. Це неповторне за своїми формами і розташуванням нагромадження гігантських скель, каменів, що нагадують дивовижних істот, покраяне глибокими, завжди темними ущелинами, ямами, потаємними ходами та стежками.

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!