Готуємося до зими: як випрати пуховик так, щоб його не зіпсувати
Справжня зима не за горами, тож пора витягати з шафи теплі пуховики. Та перш ніж виходити на вулицю, їх треба обов’язково випрати. А робити це потрібно правильно щоб не зіпсувати виріб.
Для початку, зверніть увагу на етикетку пуховика. Якщо позначка “Ручне прання” відсутня – можемо випрати його в машинці. Перед завантаженням пуховика в машину застебніть усі блискавки. Якщо цього не зробити, вони можуть деформуватися, що згодом ускладнить застібання. Крім того, потрібно застебнути всі ґудзики, інакше під час прання деформуються місце, де вони були пришиті. Після цього виверніть пуховик навиворіт.
Встановіть на машинці програму делікатного прання, майте на увазі, що правильно прати пуховик при температурі не вищій ніж 30 градусів.
Важливо! Щоб пух у пуховику не збився під час прання, додайте в барабан машинки кілька тенісних м’ячиків або спеціальних кульок для прання пуховиків.
Бажано використовувати спеціальний рідкий засіб для прання пуховиків, оскільки звичайний порошок дуже погано вимивається з пуху. Якщо спеціальний засіб для прання пуховика купити не вдалося, можна використовувати рідкий порошок для прання делікатних тканин або ж звичайний шампунь у крайньому разі.
Якщо це перше прання пуховика, поставте на машинці опцію “Додаткове полоскання”. Це необхідно для вимивання з пуховика виробничого пилу. Недостатнє полоскання призведе до того, що на поверхні пуховика з’являться сліди.
Пуховик після прання важливо правильно посушити.
У жодному разі не розкладайте пуховик на махровому рушнику. Такий спосіб сушіння не забезпечить достатньої циркуляції повітря, в результаті пуховик набуде неприємного запаху.
Найкраще сушити пуховик на вішалці. При цьому періодично знімайте пуховик і добре струшуйте його у різних напрямках, ніби збиваєте подушку. Можна поплескати його лопаткою для вибивання килимів.
Після двох днів ще раз прокрутіть пуховик в машинці з тенісними м’ячиками на режимі віджиму (без полоскання). Завдяки цій процедурі пух добре зіб’ється.