Натуральні барвники для яєць з капусти та буряка — ідеальна заміна магазинним!

Натуральні барвники для яєць з капусти та буряка — ідеальна заміна магазинним!

Всі знають про натуральні барвники, але мало хто їх дійсно використовує. А даремно, адже вони не несуть такої шкоди, як хімічні барвники. Природа щедра, і створила безліч альтернатив, щоб отримати неймовірно різні кольори.

Абсолютно нешкідливо, а кольори яскраві та насичені!

Я пам’ятаю, як моя бабуся фарбувала яйця лушпинням від цибулі. Таким чином вона отримувала крашанки від світло-оранжевого до темно-коричневого кольору. Існує ще безліч барвників за допомогою яких можна отримати зелений, червоний, жовтий і навіть синій колір.

НАТУРАЛЬНІ БАРВНИКИ ДЛЯ ЯЄЦЬ
Жовтий колір: куркума, ромашка. В невеличку каструлю з гарячою водою  додати 3 ст. л. куркуми. Закип’ятити воду та відварити у ній яйця для яскравого кольору. Для менш вираженого відтінку достатньо відмочувати варені яйця у відварі. Ніжний жовтий колір можна отримати, якщо відварити яйця у воді з сухою ромашкою.

Яскраво-червоний: відвар кори або гілок вишні. Відварити кору або гілки вишні та настоювати декілька годин. Потім процідити та варити в цьому настої яйця. Щоб отримати рожевий відтінок можна відварити яйця в розбавленому настої.
Блакитний колір: червонокачанна капуста. Нашаткуйте качан капусти та залийте 0,5 л води. Доведіть до кипіння та проваріть 45 хвилин. Додати до відвару 4 ст. л. оцту та опустити в каструлю варені яйця з білою шкарлупою. Протримати 3 години.
Червоно-фіолетовий: буряк. При зменшенні концентрації і кількості шматочків буряка легко отримати насичений рожевий.
Зелений колір: шпинат. Подрібнити листя шпинату та проварити у воді. Потім процідити і зварити у цій воді яйця.
Виноградний сік додасть твоїм пасхальним яйцям ніжний лавандовий відтінок.
Пам’ятайте, що перед тим, як фарбувати яйця, потрібно їх ретельно промити в содовому розчині.

А ви фарбуєте яйця перед Великоднем?

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!