Таємниці шеф-кухаря: Як приготувати ідеальний плов

Таємниці шеф-кухаря: Як приготувати ідеальний плов

1. Моркву потрібно різати довгою соломкою і ні в якому разі не терти. Не бійтеся переборщити з довжиною, чим довша соломка, тим смачніший плов.
2. Кращий посуд для плову – товста чавунна каструля, глибока і товста сковорода, чавунний казан. У будь-якому варіанті – з щільно прилягаючою кришкою.
3. Сіль і спеції найкраще додавати в середині приготування .
4. Як би вам не хотілося відкрити кришку і заглянути в каструлю, не робіть цього, поки не велить рецепт. І ні в якому разі не змішуйте м’ясо з рисом в каструлі в процесі приготування, тільки перед подачею!
5. Якщо ви не поспішайте, загорніть каструлю з пловом в ковдру і залиште на 30-60 хвилин – він стане ще смачніше.

приготування:

1. У розігріту олію покласти цибулю, нарізану півкільцями. Обсмажити до золотистого кольору.
2. Додати крупно нарізану яловичину (кубиками). Покласти крупно нарізану моркву (брусками).
3. Додати сіль і гарненько обсмажити. Залити кип’яченою водою, так, щоб покрити моркву на 3-4 см.
4. Зменшити вогонь і варити зірвак (так називається бульйон плову) на повільному вогні. З власного досвіду можу сказати, що чим довше вариться зірвак, тим смачніший і ароматніший плов.

Увага! Перш, ніж засипати рис в казан, спробуйте зірвак на сіль. Її повинно бути більше, ніж ви зазвичай кладете в суп. Тобто пересолене, так як  рис вбирає в себе сіль. В іншому випадку плов буде прісним.

Засипаємо рівномірно рис і акуратно наливаємо кип’ячену воду так, щоб покрило на 2 см. Робимо вогонь побільше і чекаємо поки рис вбере в себе воду. Після робимо ямочки в рисі до самого дна казана. Я роблю ручкою дерев’яної ложки в 5-6 місцях. Це для того, щоб вода швидше всмокталася і зірвак не підгорів. Дивимося на вміст в лунках, не забуваючи періодично протикати їх.

Якщо вміст в них рідина каламутна, значить вода ще повністю не википіла, а якщо рідина поблискує – олія. Значить, можна сміливо зменшити вогонь до мінімуму  і закрити кришкою. Засікаємо час – 20 хв. (Це за правилами). Але я даю плову постояти на маленькому вогні 15 хв. вимикаю, гарненько його перемішую і знову даю постояти тепер уже 10 хв. І плов по-узбецьки готовий. Смачного!!!

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!