Вони переробляють пляшки з пластика в асфальт, який служить для дорожнього полотна

 

Використовувати таку трасу можна в десять раз триваліший час.

Не виключено, що проблема подальшого використання пластика отримає своє рішення через прийняття пропозиції, яка була реалізована фірмою MacRebur з Шотландії. Новинка від цієї компанії полягає в тому, що бітум вони замінили на гранули, які виробляються з пластика.

Така задумка має свої підстави, так як в реальності пластик, подібно асфальту, це продукт, що випускається з нафти.

Даний спосіб створення асфальтового покриття з використанням пластмаси був випробуваний в шотландському Елгіні. Представники компанії, яка цим займається, стверджують, що даний матеріал забезпечує підвищений термін експлуатації трас в порівнянні зі звичайними матеріалами. Частина продукції з пластика, якщо її температуру довести до пластичного стану і потім розмістити в вибоїнах, може заповнити ці дорожні пошкодження.

Інженери виробили спосіб, які полягав в тому, що весь  пластик перетворять в гранули невеликого обсягу. У асфальтової суміші вони виконують роль бітуму, цей компонент виходить з нафти. Бітум становить десять відсотків від загального обсягу дорожнього асфальту, його функція в тому, щоб домогтися його затвердіння.

На самому початку доріжка з такого бітуму була прокладена до будинку самого Маккартні.

Співробітники MacRebur обіцяють, що за допомогою цієї технології можна домогтися збільшення міцності доріг на 60%. А термін їх служби при цьому збільшиться в десять разів. Один з робітників із заводу компанії повідомив, що технологія виготовлення асфальту в усьому аналогічна стандартної, тільки бітум в цьому варіанті не додається.

На цей активатор отримано патент, про зміст самого продукту нікому не розповідається. Він являє собою комбінацію гранул із пластику й активатора. Такий суміші можна дати назву MacRebur, її постачають виробникам асфальту.

Ми прагнемо відслідковувати, щоб плавлення пластику в ході нашого виробництва йшло при температурі приблизно 120о С. В результаті він належним чином гомогенізується і не виникає мікропластіка.

В результаті не вийде пустити в справу всі відходи з пластика, проте можна отримати користь з основної їх частини, включаючи і чорний пластик, який найскладніше піддається утилізації. В результаті цього основна частина пластикових відходів стає доступною для нового застосування. З них можна зробити корисний продукт, так що вони більше не будуть забруднювати світовий океан.

Корисна ідея, чи не так?

Джерело

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!