«Ви вкрали моє дитинство і мої мрії!» Шведська школярка відчитала світових лідерів з трибуни ООН

«Ви вкрали моє дитинство і мої мрії!» Шведська школярка відчитала світових лідерів з трибуни ООН

На кліматичному саміті в рамках Генасамблеї ООН в Нью-Йорку 16-річна екоактивістка зі Швеції Грета Тунберг виступила з промовою, в якій розкритикувала світових політиків, звинуватила їх в бездіяльності в питаннях клімату і закликала перестати брехати.

«Люди страждають. Люди вмирають, і разом з ними гинуть цілі екосистеми. Ми всі перебуваємо на початку масового вимирання.

Все, про що ви можете говорити, – це гроші і казки про постійне економічне зростання. Так як ви смієте! »- емоційно висловилася школярка зі сльозами на очах.

Крім того, вона назвала неправильним те, що знаходиться зараз на саміті ООН, а не в школі і звинуватила політиків у зраді і в тому, що ті «вкрали її мрії і дитинство порожніми обіцянками».

У серпні 2018 року тоді ще 15-річна Грета Тунберг вперше вийшла до будівлі шведського парламенту, закликаючи уряд звернути увагу на проблеми, пов’язані з глобальним потеплінням, і виконати Паризьку хартію про заходи боротьби з ним

Вона відмовлялася ходити в школу по п’ятницях до парламентських виборів, називаючи свою акцію «П’ятниці заради майбутнього». Незабаром до неї приєдналися інші активісти, а школярі в інших європейських країнах вийшли на кліматичні протести. Акція «П’ятниці заради майбутнього» перетворилася в однойменний рух.

«Майбутні покоління спостерігають за вами, і якщо ви наc зрадите, ми вам ніколи не пробачимо. Світ прокидається, зміни настають, хочете ви цього чи ні ».

Ось відео з ключовими тезами пронизливої ​​промови Грети:

А що ви думаєте про діяльність Грети?

За матеріалами

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!