Як виростити молоду цибульку у себе на підвіконні

Авітаміноз і зима – практично синоніми. Але це легко виправити, якщо часто вживати свіжі овочі, фрукти та зелень. Тільки ось остання в холодну пору року сильно дорожчає та дуже швидко псується. Ідеальний варіант – посадити та вирощувати цибулю на зелень будинку на підвіконні. Ось кілька порад, як легко це зробити.

Для домашнього вирощування найкраще підходить звичайна ріпчаста цибуля. Але також гарно приживається цибуля порей, шалот та “чорний принц”. Вирощувати можна як з цибулини, так із насіння, але останній спосіб більш енерговитратний. Вирощування пір’я з цибулини добре тим, що врожай можна отримати менше, ніж за місяць.

Щоб зелень тішила цілу зиму, треба підібрати хорошу та правильну цибулину:

  • Розмір – до 5 сантиметрів у діаметрі. Якщо цибулина більша, то в неї має бути вже пророщена втеча. Або проростити її самому. Тут є таке правило – надто маленькі цибулини не порадують рясним урожаєм, а надто великі – змусять довго чекати;
  • гнилі та пошкоджень бути не повинно;
  • лушпиння має блищати;
  • що більше розвинена коренева система — то краще.

Якщо цибулина не пророщена, її можна простимулювати зрізавши верхню частину чи зробити надріз хрестиком, витримати пів години цибулю у розчині марганцівки чи зольної суспензії, або занурити у чисту воду для вирощування. Якщо планується вирощувати цибулю у ґрунті, то варто зняти з цибулини верхні лусочки.

Як правильно обрати місткість та ґрунт  для посадки?

І місткість, і ґрунт залежать від того, як саме ви вирощуватимете цибулю — у воді чи ґрунті. Рекомендації нескладні.

Для вирощування цибулі на перо у воді можна використовувати практично будь-яку посудину: горщик, банку та навіть склянку з водою. Найголовніше — уважно оцінити ширину шийки, щоб цибулинка не падала у воду повністю — має бути занурена лише нижня частина.

При вирощуванні цибулі на перо у землі краще підбирати горщики, ящики та контейнери не вище 10 сантиметрів. Крім самого ґрунту знадобиться ще й дренаж на дно. Кислотність ґрунту має бути на рівні pH 6–7. Влітку можна скористатися звичайною землею з дачі, а взимку купити в магазині.

Коли розпочинати висаджування?

Суворих рекомендацій до висаджування цибулі немає, але більшість починає займатися цим ближче до середини зими. Річ у тім, що цибуля починає проростати саме до цього часу, закінчуючи свій період спокою. За бажання цибулю на підвіконні можна вирощувати цілий рік, якщо контролювати температуру та освітлення. Але головне – самостійно проростити цибулинки. Для того, щоб ваші цибулини росли швидко – це тримати їх у світлому місці, наприклад, на підвіконні. Також не забувайте про те, що пророщені в ґрунті цибулини обов’язково потрібно поливати 2-3 рази в тиждень водою кімнатної температури.

Окрім цього, є кілька способів вирощування: у воді, ґрунті, в горщику чи ящику, в пластмасовій пляшці, у тирсі, у пакеті чи навіть за допомогою туалетного паперу. Оберіть той, який підійде саме вам.

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!