7 випадків, коли краще промовчати

Чи доводилося вам відчувати, що ви бовкнули зайвого? Часом всі ми опиняємося в ситуації, яка змушує нас сказати те, чого б нам не хотілося говорити. Це може бути жарт, псує весь момент, або який-небудь необдуманий коментар. Правда в тому, що іноді для запобігання конфлікту краще просто … тримати язик за зубами.

Бувають ситуації, коли краще просто мовчки вислухати співрозмовника. Справа в тому, що так ви спостерігаєте за жестами і за тим, як люди висловлюють свої емоції.

Мовчання може бути досить корисним, особливо в наступних 7 випадках.

1. Коли люди пліткують

Все просто – людям подобається брехати. Це здається їм веселою розвагою, однак не варто обговорювати інших людей. Наступного разу, коли хтось почне говорити про ваших друзів або знайомих, нічого не коментуйте. Просто слухайте, і ви багато чого дізнаєтеся не тільки про те, хто говорить, але і про те, хто є об’єктом обговорення.

Якщо ж вас попросять поділитися своєю думкою щодо об’єкта критики, промовчите або скажіть так: «Мені здається, що він / вона робить усе можливе». Хоча в цей момент ви і будете почувати себе незручно, але після, безсумнівно, відчуєте себе набагато краще.

2. Коли вас запитують про особисте життя

«Як пройшло вчорашнє побачення?» Або «Як твоя інтимне життя?» Кількість подібних питань в нашому житті складно порахувати. Найчастіше їх задають друзі, тому розгорнута відповідь здається нам абсолютно нешкідливою. Але ваші відповіді повинні зберігати таємничість.

Для початку тому, що вам навряд чи хотілося б, щоб партнер відповідав на подібні питання про вас. По-друге, надмірна відкритість в таких темах говорить про вас, як про людину, якій не можна довіряти.

3. Після явної помилки

Якщо хтось облажався або припустився грубої помилки, краще притримати думки при собі. У такі моменти люди часто схильні робити болючі і навіть помилкові звинувачення, тому утримання від коментарів допомагає уникнути попадання в цю пастку.

Не піддавайтеся спокусі вказати людині на її помилку. Будь ви на її місці, ви б теж почали захищатися. Не намагайтеся змусити її відчувати себе безглуздо. У підсумку ви можете почати виглядати гордовитим, що набагато гірше.

4. Коли ви добре розбираєтеся в питанні

Всі ми в чомусь досягли успіху, але йти по життю, вигукуючи про свою перевагу, неправильно. Хоча вам може хотітися, щоб інші визнали наявність у вас досвіду і знань, згадуйте про них тільки, коли це доречно.

Наприклад, під час обіду з родичами і друзями зосередьтеся на вираженні своєї вдячності за час, проведений разом. У вас ще буде можливість поговорити про свій професійний досвід на роботі або на обіді з начальником.

5. Коли знаєте таємницю, яка може дати вам перевагу

Якщо ви опинилися в ситуації, коли знаєте щось таке, що може поліпшити ваше життя, фінансове становище або будь-який інший аспект життя, але це погано вплине на чиїсь добробут, краще промовчіть.

Зробити це буває досить складно, однак все, що ви скажете, може виставити вас людиною, що не заслуговує на довіру. Можете не вірити, але мовчання в даному випадку принесе вам користь в перспективі.

6. Коли ви не розумієте, про що говорять інші люди

Рано чи пізно всі ми опиняємося в ситуації, коли в розмові з друзями або колегами не маємо ні найменшого поняття, про що взагалі йде мова.

Незважаючи на те, що визнання цього факту може поранити ваше самолюбство, це все одно краще, ніж сказати щось недоречне або таке, що виставить вас в негативному світлі.

7. Під час сварки

Мовчіть. Слухайте. Вичікуйте. У такі моменти люди схильні говорити речі, про які згодом будуть шкодувати. Якщо ви засмучені – промовчіть.

Так, ви можете почати сперечатися з начальником, батьками або близькими, але коли такий спір перетворюється в сварку, відступіть. Просто почекайте і заспокойтеся, після чого зможете тверезо обдумати все, що хочете сказати.

Навіть якщо ви маєте рацію, почекайте, тому що інша сторона конфлікту навряд чи зараз готова вас зрозуміти. Спочатку стриматися буде складно, але з часом ви цьому навчитеся.

За матеріалами

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!