У глибині свідомості кожної людини знаходиться підсвідомий субстрат всіх пережитих думок і емоцій. Він або ясний і функціональний, або заплутаний і пригнічений. Іншими словами, все те, що відбувається з нами протягом дня і те, як з нами поводяться інші люди, накопичується в глибині душі і дійсно робить на нас глибокий вплив.

Іноді реакція може бути уповільненою. Ви можете бути доброю і відданою людиною, але коли вам не відповідають взаємністю, це може залишити справжнє відчуття того, що вас використовують в своїх інтересах: і такі речі дійсно накопичуються.

Ця стаття пояснить, чому ви маєте повне право робити все, що ви хочете, навіть якщо ваші друзі і сім’я спочатку не поважають ваше право вибирати свій власний шлях.

1. Не важливо, хто «правий», це ваше життя.

Існує така річ, як об’єктивна мораль, але коли справа доходить до вашого життєвого шляху і рішень, які ви приймаєте, ви єдина людина, яка має рацію. Ваше життя – це ваш вибір.

Коли хтось намагається змусити вас йти по шляху, якого не відчуває ваша інтуїція, відбувається примус.

Не робіть помилки, хтось може робити це ввічливо і вкрадливо, підбиваючи вас до непотрібного вам рішення. Наприклад, отримати вищу освіту. У житті об’єктивно необхідно, щоб ми намагалися з усіх сил заробити ці паперові купюри, які ми використовуємо для покупки продуктів харчування.

Безумовно, важко піти проти системи і відкинути навчання, але деякі з нас зовсім не зобов’язані підкорятися стандартам. Люди, які йдуть своїм шляхом, заслуговують на повагу і підтримку своєї родини і друзів, а не наполегливих і неповажних спроб переконати їх піти іншим шляхом.

2. Ви нікому нічого не повинні.

Коли люди намагаються вести себе так, як ніби ви їм чимось зобов’язані, або підводити вас до такого стану, коли ви тонко підпорядковані їм, це неправильно.

Звичайно, немає нічого поганого в взаємозалежності і близькості в будь-яких відносинах, які ви хотіли б, але коли люди намагаються поводитися з вами таким чином, не пропонуючи нічого натомість, виникає проблема.

Чому людям не все одно, що ви робите в житті? Їм ніщо не заважає займатися своїми справами і поважати ваше право жити так, як ви хочете. Це змушує вас почувати себе вільним і сильним, як і повинно бути, очищаючи вас від пригнічених почуттів, які ви можете випробувати, коли вас до чогось примушують.

3. Чи всі мають рацію у всьому?

Всі, хто намагається сказати вам, що робити, що вони насправді знають? Що вони знають, чого не знаєте ви?

Абсолютно нічого в більшості випадків. Але мають велике бажання розповісти вам, як жити своїм життям. Не буде перебільшенням сказати, що це завдає психологічний збиток, заважає почуттю власної гідності та свободи висловлювання, вільному потоку всіх думок і натхнення.

4. Безглузда влада придушує свободу вираження.

Вам знайоме відчуття, яке відчуваєш, коли в глибині душі відчуваєш невпевненість в тому, що робиш. Можливо, ви навіть не порушуєте будь-які закони або правила, але у вашій підсвідомості присутнє почуття нерішучості і безладу.

Що це таке? Це наслідок надмірного авторитету, культури суворого регулювання, і ця психологічно руйнівна культура регулювання призначена саме для цього. Свобода слова серйозно обмежена, і наслідки, здається, набагато переважають будь-який потенційний хаос, викликаний відсутністю регулювання.

Щоб вирішити проблему невпевненості, якої у вас не повинно бути, вам, можливо, доведеться зламати шаблон.

5. Спілкування – це продукт поваги.

Це, безумовно, правда, що високий рівень спілкування і виклад ваших аргументів сприяють міцній дружбі і здоровим відносинам. Тим не менш, ви не зобов’язані все аргументувати. І неважливо, який тиск чинять на вас люди, яких ви знаєте.

Інформація, яку ви повідомляєте близьким людям, повинна грунтуватися на їх повазі до вас. Вони не повинні тягнути її з вас кліщами. Або ви можете піти по шляху пояснення, тому що це те, що ви хочете зробити, незалежно від їх реакції.

У будь-якому випадку, робити те, що ви хочете, з урахуванням вашої власної моралі – це звільнення, очищення.

На закінчення, в наші дні в житті є багато речей, які, здається, спеціально призначені для того, щоб перешкоджати вільному вираженню людського духу. Заява про бажання жити так, як ви хочете, не повинно бути якоюсь крайністю, гедонізмом або чимось, що суперечить повазі і поваги до тих, кого ви любите: це стосується їх поваги до вас.

Ви заслуговуєте поваги і можливості жити так, як ви хочете, і якщо оточуючі вас люди люблять вас, в залежності від обставин вони повинні цінувати те, що робить вас щасливими.

За матеріалами

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!